TGRT Video Haber

‘Önde yer yok’ deyip kasaya bindirdi, sonrası korkunç! Kamyonetten düştüğü anlar kamerada

Arnavutköy’de önde yer olmadığı gerekçesiyle kamyonetin kasasına binen ve sıcak hava yüzünden kasanın kapısını da kapatmayan Özbekistan uyruklu bir kişi, kasadan yola savruldu. Kamyonetteki kişilerin düştüğünü uzun süre fark etmedikleri Özbek, arkadan gelen minibüs tarafından ezilmekten ise son anda kurtuldu.

Arnavutköy’de aracın içinde yer olmadığı gerekçesiyle kamyonetin kasasına binen bir kişi, savrularak yola düştü. Özbekistan uyruklu genç adam, arkadan gelen minibüsün altında kalmaktan son anda, şoförün dikkati ve başarılı refleksi sayesinde kurtulurken kamyonetteki kişiler, kasadaki kişinin düştüğünü kilometrelerce sonra fark edebildi.

ŞOFÖRÜN REFLEKSİ KURTARDI

Arnavutköy Hicret Mahallesi’nde, dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, seyir halindeki kamyonetin açık bırakılan kasasından düşen ve yabancı uyruklu olduğu öğrenilen kişi ağır şekilde yaralandı. Açık kapıdan yola düşen işçi hemen arkadan gelen servis minibüsü şoförünün refleksi sayesinde ezilmekten son anda kurtuldu. Çevredeki bir iş yerinin güvenlik kameralarına da yansıyan kaza sonrası iş yeri çalışanları kamyonetten düşen kişinin yardımına koştu.

KİLOMETRELERCE SONRA FARK ETTİ

İlk etapta kamyonetten birileri tarafından yola atıldığı düşünülen kişinin kamyonet kasasında seyahat ettiği ve dengesini kaybederek düştüğü öğrenildi. Kamyonet sürücüsünün kilometrelerce sonra arkadaşının kamyonet kasasında olmadığını fark ettiği olayda, polis inceleme başlattı.

“SICAK OLDUĞUNDAN KAPAĞI AÇIK BIRAKTIK”

İfadesi alınan kamyonet sürücüsü, peyzaj işleri yaptıklarını ve Özbek uyruklu kişinin de kamyonetin kasasına bindiğini söyledi. Sıcak hava nedeniyle kamyonet kasasının kapağını açık bıraktıklarını söyleyen kamyonet sürücüsü, arkadaşlarının yola düştüğünü hiç anlamadıklarını, kilometrelerce sonra durduklarında kamyonet kasasının boş olduğunu fark ettiklerini söyledi.

HAYATİ TEHLİKESİ VAR

Haber verilmesi üzerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından yaralı Özbek vatandaşı ambulansla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü. Yaralı Özbek’in hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.