TGRT Video Haber

Serdar Gökhan TGRT Haber'de konuştu: Arkın ile tatlı bir rekabet içindeydik

Diriliş Ertuğrul'da Süleyman Şah'ı canlandıran Serdar Gökhan, hafızalara Malkaçoğul, Kara Murat gibi karakterle kazınan Yeşilçam'ın çınarı Cüneyt Arkın'ı TGRT Haber'de anlattı.

Diriliş Ertuğrul'da Süleyman Şah'ı canlandıran Serdar Gökhan, Malkaçoğul, Kara Murat gibi karakterle hafızalara kazınan Yeşilçam'ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın'ı TGRT Haber’de Erol Köse ve Yasemin Bozkurt ile Bilmedikleriniz Programında anlattı. Arkın için Türkiye’nin Alain Delon’uydu diyen Gökhan, “Yeşilçam’da aramızda tatlı bir rekabet vardı” dedi. Türk sinemasının efsane ismi Arkın, 85 yaşında hayata veda etti. Dün gece kalbinin durması sebebiyle İstanbul Beşiktaş’ta özel bir hastaneye ambulansla kaldırılan Arkın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

TATLI BİR REKABET VARDI

Tüm sevenlerine başsağlığı dileyen Gökhan, “Allah gani hani rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Gençlik yıllarımızda aynı kulvarda filmler yaptığımızdan tatlı bir rekabet içindeydik daha iyi şeyler ve daha güzel şeyler yapalım diye. Hatta bir filmide beraber oynadık. Cüneyt Arkın inanılmaz bir insandı, doktorluk mesleğini bırakıp sinemaya aksiyon getirdi” dedi.

TÜRKİYE’NİN ALAİN DELON’UYDU

En son ödül töreninde karşılaştıklarını belirten Gökhan, Arkın’ın yanına gittiğini belirterek “Sarıldık, kucaklaştık. Yeşilçam arkadaşları olarak takip ediyoruz. Attan düştükten sonra felç geçirdiğini biliyorum, o zamandan sonra toparlayamadı, kilo aldı. Türkiye’nin Alain Delon’uydu hatta daha yakışıklı ve karizmatikti. İnsanların gıpta ile baktığı bir yakışıklılığı vardı.”