TGRT Video Haber

Şiddetli fırtına turistleri vurdu: Metal sundurmanın yoldaki iki kişiye çarptığı anlar kamerada

Antalya’da bir anda başlayan şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Kuvvetli rüzgar nedeniyle yerinden koparak yola uçan bir metal sundurması, yolda yürümekte olan 2 turiste çarptı. Turistlerden birinin yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Antalya Kemer’de Meteoroloji’ni art arda uyarılarının ardından başlayan kuvvetli fırtına, bölge sakinlerine zor anlar yaşattı. Yağmurla birlikte görülen şiddetli rüzgar bir otele ait mal girişi metal sundurmasını yerinden sökerken kopan parça, yolda yürüyen turistlere çarptı. O anlar cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

AYAKLARI YERDEN KESİLDİ

Kemer ilçesinde geçtiğimiz günlerde etkili olan yağış ve fırtınada bir otelin mal girişinin metal sundurma kapağı, oluşan kısa süreli hortumda yerinden çıktı ve uzun süre refüjde takılı şekilde kaldı. Fırtınanın şiddetini arttırmasıyla savrulmaya başlayan kapak o sırada el ele tutuşarak karşıdan karşıya geçen turist çifte çarptı. Çarpmanın etkisiyle ayakları yerden kesilen turistlerin yardımına tente altında duran vatandaşlar yetişti. Dev kapak yerden kaldırılırken, yaralanan biri kadın iki Almanya uyruklu turist ambulansla hastaneye kaldırıldı.

ANTALYA DETAYLI HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

KAVAL KEMİĞİ KIRILDI

Olaya ilişkin yeni görüntülerde ise, metal sundurmanın turistlere çarpmadan önce rüzgarla birlikte savrulması, adım adım turistlere doğru yönelmesi yer aldı. Bir başka görüntüde de sundurma çarpması sonucu yaralanan turist kadının çevredekilerin yardımıyla bölgeden uzaklaştırıldığı görüldü. Öte yandan talihsiz kadının olayda kaval kemiğinin kırıldığı ve tedavisinin hastanede sürdüğü belirtildi.