Tgrt Haber

Taksim Camii dilencilerin gözde merkezi oldu: Seni dövdüreceğim bekle!

İstanbul'un gözde merkezi Taksim'de uzun yıllar yapılması beklenen Taksim Camii açılışından itibaren bir yandan turist akınına uğrarken bir yandan da dilencilerin mesken tuttuğu bir yer haline dönüştü. Dilenciler kendilerinin görüntülenmesi üzerine gazeteciye saldırmaya kalktı.

21-11-2023 13:20 | Güncelleme : 21-11-2023 13:22

Taksim Camii önünde toplanan dilenciler, camiden çıkan vatandaşları kendilerine hedef seçti. Cami önünde dilenen çocuk aynı zamanda vatandaşlara zorla tespih satmaya çalıştı. Öte yandan çocuk dilenci, haber yapmaya çalışan basın mensubunu dövdürmekle tehdit ederken bir başka kadın dilenci terlikle saldırdı. Gelen şikayetler üzerine harekete geçen Beyoğlu Belediyesine bağlı ekipler, dilencileri yakaladı.
Taksim Camii önü dilencilerin uğrak noktası haline geldi. Namazdan çıkan vatandaşları kendilerine hedef olarak seçen dilenci grubu, vatandaşları taciz ederek para istedi. Cami önünde çocukları dilendirerek, insanların duygularını sömürmeye çalışan ve para isteyen dilenciler, vatandaşlara zorla su ve tespih satmaya çalıştı. Dilencilerin namazdan çıkan vatandaşları taciz ederek para istemesini haber yapmaya çalışan muhabiri, dilenci grubu ile beraber çalışan küçük çocuklardan biri dövdürmekle tehdit etti. Dilenci grubunun bir diğer kadın üyesi ise aynı muhabire terlikle saldırdı.

SENİ DÖVDÜRECEĞİM BEKLE SEN

Cami önünde dilenci grubuyla beraber tespih satan çocuk haber yapmaya çalışan muhabire “Yasak, çekme, tespih satıyorum. Çekmesene oğlum, seni bak burada dövdürürüm. Seni dövdüreceğim bekle sen ”dedi.

DİLENCİLER GÖZALTINA ALINDI

Bunun üzerine Beyoğlu Belediyesine bağlı zabıta ekipleri harekete geçti. Taksim Camii etrafındaki dilenciler tek tek toplandı. Beyoğlu Zabıta Amirliği’ne götürülen dilenciler hakkında işlem başlatıldı.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.