Tarih : 30.05.2021 - 11:17 Yorum : 0

1 Haziran’da kısıtlamalar kalkıyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs salgını sebebiyle uzun süredir devam eden kısıtlamaların 1 Haziran’da değişebileceğini işaret etmişti. Şimdi bütün gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında çıkacak kararı bekliyor…

1 Haziran’da kısıtlamalar kalkıyor mu?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

İçişleri Bakanlığı genelgesinde yer alan bilgilere göre bu hafta kademeli normalleşme döneminin son hafta sonu... 29 Nisan 2021’de başlayan kısıtlamaların ardından hangi iş yerlerinin açık olacağı Kabine Toplantısı sonrasında netlik kazanacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı genel olarak iki haftada bir defa yapılıyor. Kesin bir açıklama olmamakla beraber yeni kabine toplantısı 1 Haziran tarihinde yapılması bekleniyor. Ancak tekrar belirtmekte fayda var ki Kabine Toplantısı'nın tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

ESNAF 1 HAZİRAN’DA ALINACAK KARARA KİLİTLENDi!

Kısıtlamalardan en fazla etkilenen kesim yeme-içme sektörü oldu.1 Haziran'da çıkacak kararla restoran, kafe, çay bahçeleri, dernek lokelleri belirli tedbirler dahilinde açılması bekleniyor. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde yeme-içme sektörü sadece paket servisi şeklinde faaliyet gösteriyordu.

KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sahne sanatlarını olumsuz etkiledi. Koronavirüs salgınının kontrollü normalleşmeyle birlikte sosyal hayata dönüş de hız kazanması bekleniyor. Uzun zamandır yapılamayan kültür sanat etkinliklerinin nasıl yapılacağı da merak edilen konulardan oldu.

29 Mayıs 2021 koronavirüs tablosu: 137 can kaybı, 7 bin 656 yeni vaka 29 Mayıs 2021 koronavirüs tablosu: 137 can kaybı, 7 bin 656 yeni vaka Türkiye’de son 24 saatte 7656 yeni vaka tespit edildi, 137 kişi hayatını kaybetti

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber