Tgrt Haber
26 Şubat 2024 08:54 - Güncelleme : 26 Şubat 2024 09:03

15 yıldır sadece 1 ailenin kullandığı köprü: Sebebini duyan şaşıp kalıyor

 Giresun'un Piraziz ilçesinde dere üzerine köprü yaptıran kişi, köprüyü yaptırırken kimse destek vermeyince kapı yaptırıp kilitledi.

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
giresun,köprü

Giresun'un Piraziz ilçesine bağlı Bozat köyü Bitene mahallesinde yaşayan Hurşit Gürsoy,evine gitmekte zorluk yaşayınca tam 15 yıl önce Bozat Deresi üzerine kendi imkanlarıyla bir köprü yaptırdı. Zorluklarla yaptırdığı köprüye komşularından kimse destek vermeyince o da çözümü köprüye kapı taktırıp kilitlemekte buldu. 

Hurşit Gürsoy'un vefatının ardından çocukları da vasiyeti gereği hala kapıyı kilitli tutuyor. Köprünün hala kilitli olduğunu belirten köy sakinlerinden Necati Başaran, Gürsoy'un çocuklarının yaz aylarında geldiğini ve köprüyü kullanıp gittiklerini ifade etti.

EN YAKIN  KOMŞUSUNA BİLE İZİN VERMEDİ 

Bozat köyü sakinlerinden Necati Başaran, yaptığı açıklamada “Yaklaşık 15 yıl kadar önce komşumuz Hurşit Gürsoy, beldenin grup yolundan Bitene mahallesindeki evine kolay ulaşım sağlamak için Bozat Deresi üzerine bir köprü yaptı. Köprüyü yapmadan önce komşusu olan yakınlarına ve arazi sahiplerinden yardım istemiş ancak kimse yardım etmemiş. O günün şartlarında 25 bin lira para harcayarak yaptırdığı köprüye de kapı yaptırarak sadece kendisi kullandı. Vefat edinceye kadar en yakın komşusu olan kardeşinin bile kullanmasına izin vermedi" dedi.

Vefatının ardından da çocukları kapıyı hala kilitli tuttuğunu da anlatan Başaran, “Köprüyü yaptıran komşumuz Hurşit Gürsoy’u birkaç yıl önce kaybettik. Ancak hala çocukları tarafından köprü kilitli tutuluyor. Çocukları genelde İstanbul’da yaşıyor. Yazdan yaza fındık zamanında geliyorlar. Geldiklerinde kapıyı açıp kendileri kullanıyor, giderken de kapıyı kilitleyip gidiyorlar. Duyduğumuza göre babaları vasiyet etmiş ve vasiyet üzerine çocukları da kapı kilitli tutulmaya devam ediliyor. Karadeniz inadı böyle bir şey olsa gerek” diye konuştu.

15 yıldır sadece 1 ailenin kullandığı köprü: Sebebini duyan şaşıp kalıyor - 1. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...