2022-05-22 13:47:58 | Son Güncelleme : 2022-05-22 14:59:47

Son dakika! Bakan Soylu 'en yüksek' diyerek açıkladı: 50 milyon doldurulmuş makaron ele geçirildi

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa'nın Osmangazi ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, 50 milyon doldurulmuş makaron ele geçirildiğini duyurdu. Soylu, tek seferde en yüksek sayıda ele geçirilen doldurulmuş makaron olduğunu aktardı.

Son dakika! Bakan Soylu 'en yüksek' diyerek açıkladı: 50 milyon doldurulmuş makaron ele geçirildi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bursa'da  Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yasa dışı makaron doldurumunun yapıldığı tespit edilen bir depoya operasyon düzenlendi. Depoya düzenlenen baskında, 13'ü yabancı uyruklu 15 şüpheli gözaltına alınırken 50 milyon doldurulmuş makaron ve 6 bin 950 kilogram tütün ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan operasyon sonrası yapılan açıklamada, "Yakalanan miktar, tek seferde ele geçirilen en yüksek doldurulmuş makaron yakalamasıdır." ifadelerine yer verildi.

"TEK SEFER EN YÜKSEĞİ..."

Operasyona dair sosyal medya hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, operasyonda tek seferde en yüksek sayıda doldurulmuş makaronun yakalanmasını sağlayan Bursa Emniyet Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimlerini tebrik etti.