Tgrt Haber
09 Şubat 2024 08:25 - Güncelleme : 09 Şubat 2024 08:25

63 ilde uyuşturucu tacirlerine operasyon: 456 gözaltı 

Uyuşturucu imalatçıları ve satıcılarına yönelik 63 ilde "Narkogüç" operasyonları düzenlendi. Operasyonlarda 456 kişi yakalanırken, 2 ton 149 kilogram uyuşturucu geçirildi.

Editör: Şule Altınel / Kaynak: TGRT Haber
63 ilde uyuşturucu tacirlerine operasyon: 456 gözaltı 
Uyuşturucu, Operasyon

Uyuşturucu imalatçıları ve satıcılarına yönelik "Narkogüç" operasyonları sürüyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından Nargogüç-48 ve Narkogüç-49 operasyonlarının gerçekleştiğini duyurdu. 

Bakan Yerlikaya'nın paylaşımı şu şekilde:

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde:

Uyuşturucu Madde İmalatçılarına ve Bunların Satışını Yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik 48 İlde düzenlenen “NARKOGÜÇ-48” Operasyonlarında;
1 Ton 39 Kg Uyuşturucu Madde ve
509 Bin adet Uyuşturucu Hap ele geçirildi
242 Zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar.

NARKOGÜÇ-49

Adana, Antalya, Ankara, Manisa, Aydın, Kocaeli, Kahramanmaraş, Ağrı, Samsun, Bitlis, Niğde Muğla, Şanlıurfa, Nevşehir ve Diyarbakır olmak üzere 15 ilde de “NARKOGÜÇ-49” operasyonları düzenlendi.

Operasyonlarda 1 ton 110 kilo uyuşturucu madde ele geçirilirken, 214 zehir taciri yakalandı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...