2022-01-10 17:28:01

7'nci kattan düşen Sedef Nur Çağlar'ın erkek arkadaşı konuştu: Telefonuma bakmak istedi...

Kocaeli'de polis memuru arkadaşının 7'nci kattaki evinin balkonundan düşerek ağır yaralanan 23 yaşındaki Sedef Nur Çağlar'ın erkek arkadaşının ifadesi ortaya çıktı. Polis memuru ifadesinde, alkol aldıktan sonra sabaha karşı Sedef Nur ile tartıştıklarını, akabinde kız arkadaşının aşağı atladığını öne sürdü.

7'nci kattan düşen Sedef Nur Çağlar'ın erkek arkadaşı konuştu: Telefonuma bakmak istedi...
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kocaeli Körfez'de polis memuru arkadaşının 7. kattaki evinin balkonundan düşerek ağır yaralanan 23 yaşındaki Sedef Nur Çağlar olayı gizemini kuruyor. Hayati tehlikesi devasm eden genç kızın erkek arkadaşı olan polis memuru, ifadesinde alkol aldıklarını ve sabaha karşı bilinmeyen bir sebeple Sedef Nur ile tartışmaya başladıklarını, tartışma sırasında kız arkadaşının balkondan atladığını öne sürdü.

YOĞUN BAKIMDA TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Olay, dün sabah 06.30 sıralarında Körfez ilçesinde bulunan Körfezkent Sitesi 3'üncü etap A-11 Blokt'a meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisi Sedef Nur Çağlar, polis memuru olan arkadaşı A.A. ile birlikte yine polis memuru olan arkadaşları O.Ç.'nin evine gitti. İddiaya göre, Sedefnur Çağlar sabah saatlerinde 7. katta bulunan dairenin penceresinden aşağı düştü. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

Derince Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılan Sedef Nur Çağlar'ın ağır yaralandığı öğrenildi. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan genç kızın ailesinin Sivas'ta oturduğu, olaydan sonra hemen Kocaeli'ye geldikleri ifade edildi. Genç kızın ve evde bulunan diğer kişilerin akşam saatlerinde birlikte alkol aldıkları öğrenildi. Öte yandan genç kızın okul ve sınıf arkadaşları hastaneye gelerek, yetkililerden bilgi almaya çalıştı.

OLAY YERİNDE GENİŞ ÇAPLI İNCELEME YAPILDI

Olayın ardından harekete geçen Asayiş Şubesi ekipleri evde bulunan ikisi polis, biri kız 3 kişiyi gözaltına aldı. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler ise hem evde hem de genç kızın düştüğü yerde geniş çalışma yaptı. Asayiş Şube Müdürlüğünde gözaltına bulunan 3 kişiyle ilgili tahkikatın sürdüğü bilgisine ulaşıldı.

"TARTIŞMA SIRASINDA BALKONDAN ATLADI"

Gözaltına alınan A.A.'nın ifadesinde, kız arkadaşı Sedef Bur ile birlikte arkadaşı O.Ç.'nin evine misafirliğe gittiklerini, burada alkol aldıklarını ve sabaha karşı Sedef Nur'un, kendisinin telefonuna bakmak istediğini ancak kendisinin bunu kabul etmediğini, bu yüzden tartışmaya başladıklarını, tartışma sırasında kız arkadaşının balkondan atladığını öne sürdü. O.Ç. ve E.Ş.'nin ise ifadelerinde, olay sırasında uyuduklarını, bağrışmalara uyandıklarını ve balkondan aşağıya baktıklarında da Sedef Nur Çağları'yı yerde yatarken gördüklerini söyledikleri öğrenildi.

Etiketler