Tgrt Haber
01 Mart 2024 11:50 - Güncelleme : 01 Mart 2024 11:53

8. Yargı Paketi'nin ilk 16 maddesi kabul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen 8. Yargı Paketi'nin ilk 16 maddesi kabul edildi. Yeni düzenlemeler arasında Tazminat Komisyonu'nun yetkilerinin genişletilmesi ve adli para cezalarında artış bulunuyor. Peki, tazminat komisyonunun görevleri genişletilecek mi, başvuru süresi ne kadar? Bayram ikramiyesi ne oldu? İşte detaylar...

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
8. Yargı Paketi'nin ilk 16 maddesi kabul edildi
,TBMM

TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen 8. Yargı Paketi'nin ilk 16 maddesi kabul edildi. Yeni düzenlemeler arasında Tazminat Komisyonu'nun yetkilerinin genişletilmesi ve adli para cezalarında artış bulunuyor.

TAZMİNAT KOMİSYONUNUN GÖREVLERİ GENİŞLETİLECEK

Yeni düzenleme ile Adalet Bakanlığı'na bağlı Tazminat Komisyonu'nun görevleri genişletilecek. Artık haksız tutuklama iddiası ve makul sürede yargılanmama iddiaları için bu komisyona başvuru zorunlu olacak.

BAŞVURU SÜRESİ 2 HAFTA OLARAK BELİRLENDİ

Ceza Muhakemesi Kanunu'nda yapılacak değişiklikle adli para cezalarında artış öngörülüyor. Ayrıca başvuru süreleri de revize ediliyor. İtiraz, istinaf ve temyize başvuru süresi artık 2 hafta olarak belirlenecek.

8. Yargı Paketi'nin ilk 16 maddesi kabul edildi - 1. Resim

BAYRAM İKRAMİYESİ DE TEKLİF İÇİNDE

Emeklilerin bayram ikramiyesini 3 bin liraya yükseltecek düzenleme de bu kanun teklifi kapsamında yer alıyor. Teklifin görüşmelerine ise bugün devam edilecek.

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...