22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %45
Rüzgar 5.37 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-06-01 21:55:14

ABD'den Türkiye'ye kritik ziyaret

ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield, Türkiye'ye geliyor.

ABD'den Türkiye'ye kritik ziyaret
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Büyükelçi Greenfield, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman'ın geçen haftaki ziyaretinin ardından, "Türkiye'ye gelecek ikinci üst düzey ABD'li yetkili" olacak

Amerika Birleşik Devletleri'nden (ABD) Türkiye'ye kritik bir ziyaret gerçekleşecek. ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield, 2-4 Haziran tarihlerinde Türkiye'ye gelecek.

Ziyareti esnasında üst düzey Türk yetkililerle görüşecek olan Greenfield, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman'ın geçen haftaki ziyaretinin ardından Türkiye'ye gelecek ikinci üst düzey ABD'li yetkili olacak.

KÜRESEL SORUNLAR VE SURİYE GÖRÜŞÜLECEK

ABD-Türkiye ilişkilerinin güçlendirilmesi, küresel sorunlar ve Suriye'de iş birliğinin geliştirilmesi gibi konuların ele alınacağı ziyaret sırasında Büyükelçi Greenfield, Suriye sınırını da ziyaret edecek.

Suriyeli mültecilerle bir araya gelecek Greenfield, ziyareti sırasında, Suriyeli mültecilere daha fazla uluslararası insani yardım yapılması ve sınır ötesi yardımların devam edebilmesi için daha fazla sınır kapısı açılması gerektiğine dikkati çekecek.

Etiketler