Tgrt Haber
01 Mart 2024 12:40 - Güncelleme : 01 Mart 2024 12:47

Aç kurtlar dehşet saçtı: Yavru köpeği paramparça ettiler

Ardahan merkeze bağlı Akyaka köyüne inen aç kurtlar dehşet saçtı. Etrafta yiyecek arayan hayvanlar 1 yaşındaki köpeği paramparça etti.

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Aç kurtlar dehşet saçtı: Yavru köpeği paramparça ettiler
köpek,,kurt

Sibirya soğukları nedeniyle doğada yiyecek bulamayan yaban hayvanları yerleşim yerlerine kadar iniyor. Özellikle son günlerde sıklıkla karşılaşılan bu durum köylüleri de tedirgin ediyor. Son olarak merkeze bağlı Akyaka köyüne inen aç kurtlar bir yavru köpeğe saldırdı. Kurtlar boğdukları köpeği sürükleyerek köyden uzaklaşarak gözlerden kayboldu.

YERLEŞİM YERLERİNİ MESKEN TUTTULAR 

Yaban hayatın dondurucu soğuklar nedeniyle olumsuz etkilendiğini söyleyen Ufuk Işık, "Ardahan’da soğuklar devam ediyor. Dondurucu soğuklar nedeniyle yaban hayatı da olumsuz etkileniyor. Bu nedenle özellikle köylüler bu konudan rahatsız. Çünkü hemen hemen her gün yaban hayvanlarının yerleşim yerlerine indiğine şahit oluyoruz. Yetkililer zaman zaman doğada yemleme çalışması yapıyor ama yine de yeterli olmuyor. Çünkü Ardahan’da doğal yaşam alanları oldukça fazla ve özellikle kurtlar yerleşim yerlerini mesken tutmuş durumda" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...