2022-05-18 11:19:10 | Son Güncelleme : 2022-05-18 11:26:56

Satırlı hırsızı market çalışanı bıçakla kovaladı

Adana’da satır ve bıçakla marketti soymaya çalışan hırsız sert kayaya çarptı. Panikle kasadan 100 lira alırken market çalışanı hırsızı bıçakla kovaladı.

Adana’da bir markette meydana gelen olayda yüzünde cerrahi maske bulunan Muhammet Ali A. (20), girdiği marketteki raftan çikolata alıp kasaya geldi.  Şahıs, çikolatanın parasını ödediği sırada kasanın yanındaki satırlardan birini alıp fiyatını sordu. Kasiyer Abdullah Keleş (25) ise fiyatı söyleyip, parayı saymaya başladı.

“KASADAN ÇEKİL YOKSA SENİ ÖLDÜRÜRÜM”

 Bu sırada şahıs satır ve cebinden çıkarttığı bıçağı Keleş’e doğrultup, “Kasadan çekil, yoksa seni öldürürüm” dedi. Paniğe kapılan Keleş, kasayı açıp şüpheliden uzaklaştı.

KASİYER DALGINLIKTAN FAYDALANDI BIÇAĞI ALDI

Şahsın kasadaki paraları aldığı sırada bir anlık dalgınlığından faydalanan Keleş, bıçaklardan birini alıp savurdu. Bu kez şahıs paniğe kapılarak kasadaki 100 TL’yi alıp, marketten koşarak çıktı. Keleş peşinden koştuğu şahsı bir süre takip etti ancak Muhammet Ali A. sokak arasına girip, gözden kayboldu. O anlar marketteki güvenlik kamerasına yansıdı.

“SATIRI SAVURUNCA KAÇTIM”

Keleş’in ihbarı üzerine olay yerine gelen Gasp Büro Amirliği ekipleri, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Bölgede araştırma yapan ekipler, şüpheliyi sokakta yakaladı. Sorgulanmak üzere emniyete götürülen zanlı ifadesinde, “Paraya ihtiyacım olduğu için böyle bir yola başvurdum. Kasiyer satırı savurunca kaçtım” dedi.