22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %39
Rüzgar 2.03 /s
Çarşamba
22˚/11˚
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2022-01-24 13:20:43

AK Parti’den Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusu

Adalet ve Kalkınma Partisi teşkilatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan sözlerden dolayı Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti’den Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

AK Parti teşkilatları bugün 81 ilde adliyelere başvurup, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan tutuklanan Sedef Kabaş ile Kabaş'ın hakaretlerine gülümseyen Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçeleri, ülke genelinde eş zamanlı olarak savcılıklara verildi.

SÖZLER İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL

Suç duyurusu sonrası yapılan açıklamada Cumhurbaşkanına yönelik hakaret içerikli sözlerin ifade özgürlüğü olarak nitelendirilemeyeceği belirtildi.

“ANTİ DEMOKRATİK FAZİŞAN SÖZLERİ KINIYORUZ”

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş’ın tek misyon AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir aklı selim sahibi hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez. Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti teşkilatı olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

 

Etiketler