22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %47
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-20 11:12:13

Son dakika! Ak Parti'den Meral Akşener'e sert tepki

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan sözlerine çok sert tepki gösterdi. Akşener'in sözlerini kınadığını belirten Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı kullanılan bu sözler asla kabul edilemez" dedi.

Son dakika! Ak Parti'den Meral Akşener'e sert tepki
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya platformu Twitter'dan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akşener'e çok sert tepki gösteren Çelik, "İYİ Parti Genel Başkanı Sn Akşener'in partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanımız hakkında sarfettiği sözleri kınıyoruz. Sn. Cumhurbaşkanımıza karşı kullanılan bu sözler asla kabul edilemez" ifadelerini kulandı.

"İFTİRA ATMAK BİR SİYASET YAPMA BİÇİMİ DEĞİLDİR"

Akşener'in Terörist başı Abdullah Öcalan'ın hapisten çıkarılacağına ilişkin sözleri eleştiren Çelik, "Teröristbaşının hapisten çıkarılacağını söylemek iftira siyasetidir. Bu yaklaşım her türlü siyasi değerin çiğnenmesi demektir. Bu şekilde hem Cumhurbaşkanlığı makamına hem de Türk adaletine iftira atmak bir siyaset yapma biçimi değildir" dedi.

Ömer Çelik'in açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

Cumhurbaşkanımız gerek başbakanlığı döneminde gerekse şimdi devletimizin başı olarak teröre karşı en güçlü mücadelenin verilmesinin arkasındaki iradedir. İnsanlığın ve milletimizin düşmanı teröre karşı en güçlü ve tavizsiz mücadele Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sürmektedir.

Sn Akşener’in “teröristbaşının serbest bırakılacağını” iddia edip, ardından Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur ittifakına saldırması ise siyasi iftiradan başka birşey değildir. Devletin başına bu şekilde iftira atmak, en temel siyasi ahlak ilkelerine aykırıdır.

"NE TERÖRE NE DE TERÖRİSTLERİN BAŞLARINA GEÇİT VERMEYECEK"

Herkes Cumhurbaşkanımızın terörle mücadele iradesinin, ne teröre ne de teröristlerin başlarına geçit vermeyeceğini bilir. Cumhur ittifakı bu bu konuda tavizsizdir. Bunun dışında bir şeyi iddia etmek sadece ve sadece siyasi iftiradır.

Muhalefet, Türkiye gündemini asılsız iddialarla işgal etmeye son vermeli, Terörle mücadele namına bir ciddiyet gösterecekse öncelikle sağını solunu kontrol etmelidir. İttifaklarında PKK/PYD/YPG’nin terör örgütü olduğunu kabul etmeyen kaç kişi var iyi saymalıdırlar.

Etiketler