Tarih : 03.03.2021 - 18:47 Yorum : 0

AK Partili vekil Uşak'ın sırrını açıkladı: Tarhana

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Uşak tarhanasının Covid-19'dan korunmada etkili olduğunu söyleyerek, TBMM'de görev yapan gazetecilere tarhana dağıttı.

AK Partili vekil Uşak'ın sırrını açıkladı: Tarhana

Milletvekili Güneş, TBMM basın koridoruna gelerek, gazetecilere tarhana dağıttı. Güneş, korona virüs salgını ile mücadele ettiklerini belirterek, “Biz buna ilaveten diyoruz ki, Covid-19 ile başarının sırrı Uşak tarhanasında. Uşak tarhanasının içindeki domatesi, soğanı, biberi, diğer taraftan baharatları Uşak’ta yetişiyor. Mineral zenginliği, nem oranı düşüklüğü, sevgiyle yoğurulması var.” ifadelerini kullandı.

"Tarhananın Covid olmamanızda etkisi var mı?" sorusu üzerine Güneş, “Bilimsel olarak açıklayamayız ama tarhananın içinde yüzde 30 civarında protein var. Soğanın içine konmasıyla antibiyotik etkisi gösteriyor” şeklinde konuştu.

Güneş, tarhana tüketiminin Uşak’ın korona virüs haritasında düşük riskli iller arasında yer almasında etkisi olup olmadığına ilişkin soruya da, “Çok büyük etkisi var. Valimizin, belediye başkanlarımızın, emniyet personelimizin, Milli Eğitim personelimizin, Diyanet personelimizin, başta sağlık personeli, Uşak halkının çok büyük katkısı var ama işin asıl sırrı Uşak tarhanasında” yanıtını verdi.

Kaynak : İHA
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber