Tgrt Haber
22 Şubat 2024 15:20 - Güncelleme : 22 Şubat 2024 15:29

Akgün: "Yatırımları deprem riski olmayan Karaman'a kaydıracağız"

AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Avukat Mevlüt Akgün, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'nda açıklamalarda bulundu. Akgün, "Türkiye'deki stratejik yatırımların deprem riski olmayan Karaman'a kaydırılmasını hedefliyoruz" dedi.

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: TGRT Haber
Akgün: "Yatırımları deprem riski olmayan Karaman'a kaydıracağız"
seçim,yerel seçim,karaman

Başkan adayı Mevlüt Akgün, şehrin kalkınmasında kilit bir rol oynayan Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında, odanın yürüttüğü projeler ve gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Akgün, Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileriyle yapmış olduğu görüşmelerde, şehrin geleceğine yönelik planlarını ve projelerini paylaştı. Yapılan istişarelerde, şehrin ekonomik ve sosyal açıdan daha güçlü bir konuma gelmesi için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. 31 Mart Yerel Seçimlerine yönelik hedeflerini de açıklayan Akgün, şehrin kalkınması için Ticaret ve Sanayi Odası ile el ele çalışacaklarını belirtti. Yapılan çalışmaların ve planlanan projelerin hayata geçirilmesinde odanın önemli bir payı olacağının altını çizdi.

Akgün ayrıca, şehrin toplumsal uyumunu arttırmak ve huzur iklimini sağlamak adına çaba göstereceklerini vurguladı. Gençlerden yaşlılara, kadınlardan erkeklere kadar tüm kesimleri kucaklayarak şehri birlikte yöneteceklerini ifade etti.

Öte yandan, Akgün'ün açıklamaları arasında yer alan önemli projeler arasında "Online Esnaf Pazarı" kurulması, sanayi ve belediye işbirliğinin artırılması, yeni sanayi kooperatiflerinin kurulması ve depremsiz sanayi projeleri yer alıyor.

Akgün:

STRATEJİK YATIRIMLARIN DEPREM RİSKİ OLMAYAN KARAMAN'A KAYDIRILMASINI SAĞLAMALIYIZ

Depremsiz Sanayi projesinden bahseden Mevlüt Akgün “Allah nasip eder de başkan olursak, Depremsiz Sanayi Projesi kapsamında, 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde Türkiye'deki stratejik yatırımların deprem riski olmayan Karaman'a kaydırılmasını hedefliyoruz. Bu doğrultuda, Karaman Belediyesi olarak ulusal ve uluslararası düzeyde yoğun tanıtım ve iletişim çalışmaları gerçekleştirilecek ve yeni yatırımların Karaman'ın üretim ve istihdam kapasitesini artırması için çaba göstereceğiz. Ayrıca, Serbest Bölge konusunda Karaman'ın önünü açacak çalışmalara da belediyemiz öncülük etmeli. Yarım kalmış çalışmaların hayata geçirilmesi için gereken adımlar atılmalı. Benzer şekilde, Teknokent’in daha işlevsel hale getirilmesi ve Karamanlı gençler ile iş dünyasına katkı sağlaması için çalışmalar yürütmemiz gerekiyor. Bu projelerin hayata geçirilmesiyle birlikte, Karaman'ın üretim ve istihdam kapasitesi artacaktır.” İfadelerini kullandı.

ŞEHİR EKONOMİSİ CANLANIR 

Şehirdeki ekonomik gelişmeye bağlı olarak istihdam artışının katkılarına vurgu yapan Mevlüt Akgün; TÜİK'in verilerine göre Karaman’da 2023 yılında evlenen 1.894 çiftten 735’inin boşandığını hatırlatarak “İşsizlik, psikolojik ve fiziksel sağlık sorunlarına yol açabilir. İstihdamın artmasıyla birlikte, insanların daha sağlıklı ve mutlu olmaları beklenir” dedi. “İstihdamın artması, ekonomik büyümeyi destekler.” diyen Akgün açıklamasında; İşsizlik oranlarının azalması, gelirin artması ve tüketimin artmasıyla birlikte şehir ekonomisi canlanır. Dolayısıyla yoksullukla mücadele edilir. Bu sayede toplumda sosyal denge ve uyum sağlandığından toplumsal huzursuzluk ve suç oranları azalır” dedi.

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...