Tgrt Haber
28 Kasım 2023 12:12 - Güncelleme : 28 Kasım 2023 12:18

AKOM saat vererek İstanbulluları uyardı: Şiddetli geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), Kasım ayında sıcaklıkların düşmesiyle İstanbul için yağış ve fırtına uyarısında bulundu. AKOM'a göre İstanbul'da önce yağışlı hava ardından da fırtına etkili olacak.

Editör: Murat Makas / Kaynak: TGRT Haber
Meteoroloji, AKOM, İstanbul, Hava Durumu

Aralık ayının başına gelirken yurt genelinde hava sıcaklıkları düştü. Meteoroloji ve AKOM'dan İstanbul için peş peşe uyarılar yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) kentte bu akşam yağışlı hava beklendiğini duyurdu. AKOM’a göre yağışın akşam 22.00’de başlaması bekleniyor. Yarın sabah saatlerinden itibaren ise fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

FIRTINAYA DİKKAT!

İstanbul bu akşam saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisine girecek. AKOM verilerine göre akşam saat 22:00 ile yarın (Çarşamba) sabah 10:00 saatleri arasında il genelinde fırtınanın etkili olması bekleniyor. Fırtına nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklara karşı İstanbulların tedbirli olmaları gerektiği hatırlatıldı.

İBB AKOM verilerine göre, İstanbul'da hafta sonu etkili olan soğuk ve yağışlı havanın bugün itibari ile etkisini kaybetmesi beklenirken akşam saatlerinden itibaren bölgemize Orta Akdeniz üzerinden yeni bir alçak basınç sisteminin girmesi bekleniyor.

AKOM saat vererek İstanbulluları uyardı: Şiddetli geliyor

İL GENELİNDE ETKİLİ OLACAK

Güneyin ılık ve nemli havasını bölgemize taşıyacak olan sistem nedeni ile rüzgârın Lodos (güney-batı) yönlerinden kuvvetlenerek kısa süreli hamlelerle kuvvetli fırtına şeklinde (60-90km/s) eseceği, beraberinde sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. Hâlihazırda kış değerlerinde (4-8°C) seyreden sıcaklıkların hafta boyunca artarak bahar değerlerine (15- 18°C) yükselmesi bekleniyor.

Bu akşam saatleri (22:00) ila yarın (Çarşamba) sabah saatleri (10:00) arasında il genelinde etkili olması beklenen fırtına nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklara karşı İstanbulların hazırlıklı ve tedbirli olmaları gerektiği hatırlatıldı.

TÜRKİYE GENELİ HAVA DURUMU

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...