Tgrt Haber
29 Kasım 2023 18:20 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 18:38

AKOM'dan İstanbul için aşırı yağış uyarısı: Uzak durun ve trafiğe çıkmayın

İstanbul’da gün boyu etkili olan yağış hayatı felç etti. Trafik durma noktasına geldi, birçok yeri su bastı. Akşam saatlerinde şiddetini artıran yağış nedeniyle AKOM trafiğe çıkılmaması uyarısında bulundu.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: Anadolu Ajansı
AKOM'dan İstanbul için aşırı yağış uyarısı: Uzak durun ve trafiğe çıkmayın
İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentte gün boyu etkili olan yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. AKOM'dan yapılan açıklamada, vatandaşların dere yatakları ve çevresinden uzak durmaları, zorunlu olmadıkça trafiğe araçlarıyla çıkmamaları ve bodrum katlarında yaşayanların dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Acil durumlarda Alo 153 Çağrı Merkezi'ne ulaşabileceği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Sabah saatlerinden itibaren özellikle Avrupa Yakası genelinde etkili olan sağanak neticesinde İstanbul'un farklı bölgelerinde metrekareye 30 ila 75 kilogram aralığında yağış kaydedilmiştir. Yağışların Avrupa Yakası güney bölgeleri ile Anadolu Yakası genelinde akşam saatlerine (21.00) kadar kuvvetli şekilde etkili olmaya devam edeceği, ardından gücünü azaltarak gece saatlerine (01.00) kadar devam etmesi beklenmektedir."

 Açıklamada, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olmalarının önem arz ettiği kaydedildi. Öte yandan İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İstanbul genelinde yağışlar azalmakla birlikte gece yarısına kadar etkisini sürdürecek. Evini su basan ya da su basma riski bulunan hemşehrilerimiz 112 veya kaymakamlıklara müracaat ettiği takdirde misafir ediyoruz, geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

İstanbul sele teslim oldu.

YAĞMURUN GELİŞİ BÖYLE KAYDEDİLDİ

İstanbul gün boyunca ara ara yağmur yağışına teslim olurken, İstanbul semalarında yağmurun gelişi kameraya böyle yansıdı.

İstanbul’da gece saatlerinden itibaren yağmur etkisini ara ara gösteriyor. Şiddetli fırtına ve lodos da yağmura eşlik ediyor. Ataşehir ilçesinde yüksek bir konumda bulunan kameraya yansıyan görüntülerde, bulutların hareketi ve ardından yağmurun yağışı anbean görüldü. İstanbul semalarında yağmurun gelişi kameraya böyle yansıdı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...