Tgrt Haber
13 Şubat 2024 01:05 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 01:05

Alper Gezeravcı'ya Türkiye Uzay Ajansı'nda görev! Resmi Gazete'de yayımlandı

Türkiye'nin insanlı ilk uzay misyonunu başarıyla tamamlayarak yurda dönen Alper Gezeravcı, Türkiye Uzay Ajansı yönetim kurulu üyeliğine atandı.

Editör: Şule Altınel / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Alper Gezeravcı'ya Türkiye Uzay Ajansı'nda görev! Resmi Gazete'de yayımlandı
Alper Gezeravcı, TUA

Türkiye'nin insanlı ilk uzay misyonunu başarıyla tamamlayarak yurda dönen Alper Gezeravcı'ya yeni görev verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Türkiye Uzay Ajansı yönetim kurulu üyeliklerine, 23 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 6'ncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Alper Gezeravcı, Alper Güzel, Mustafa Arif Karabeyoğlu, Elvan Kuzucu Hıdır, Mustafa Mehmet Nefes ve İsmail Doğan atandı.

ERDOĞAN "ÜZERİNDE ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER OLACAK" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, dün yurda dönen Alper Gezeravcı ve ailesini, İstanbul'dan Ankara'ya gelişinde Esenboğa Havalimanı'nda kabul etmişti. Görevi başarıyla tamamladığı için Gezeravcı'ya teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah Ankara'ya geldiğinizde de baş başa görüşüp bize bütün bu süreci etraflıca anlatırsan, bundan da ayrıca mutlu oluruz. Bundan sonra da üzerinde çok önemli görevler olacak" demişti.

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...