2021-12-14 12:33:48

Amasya'daki kazanın şoförüne muavinden 'yavaş git' uyarısı: Acelem var

Amasya'da 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 28 kişinin de yaralandığı otobüs kazasında yeni detaylar ortaya çıktı. Şoförün hızlı gittiği öne sürülen kazadan önce muavinin, yağmur sebebiyle kayganlaşan yolda şoförü 'Yavaş git' diyerek uyardığı ancak şoförün 'Acelem var' dediği iddia edildi.

Amasya'daki kazanın şoförüne muavinden 'yavaş git' uyarısı: Acelem var
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Amasya'da 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 28 kişinin de yaralandığı kazada, muavinin otobüs şoförünü yavaş gitmesi için uyardığı öne sürüldü.

"YAVAŞ GİDEMEM ACELEM VAR"

Alınan bilgiye göre, İzmir'den Tokat yönüne giden Hakkı Tayfur yönetimindeki 60 BD 831 plakalı yolcu otobüsünün Amasya Gökhöyük kavşağında devrildi.

Kaza sonrası hastaneye kaldırılan yaralıları ziyaret eden Amasya Valisi Mustafa Masatlı ile görüşen bir yaralı yolcunun yakını, "Oğlum telefon etti, 'anne kaza yaptık' dedi. Kaza haberini aldım, Tokat'tan geldim. Oğlum bana muavinin, şoförü 'yavaş git' diye uyardığını söyledi. Ama şoför 'acelem var' demiş" ifadelerini kullandı.

KAZAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yaralıların durumu hakkında bilgi alan Vali Masatlı, şöyle konuştu: "Trafik kazasının ana sebebi, yolların kaygan olması, yağış ve bu arada 2 şeritli olan yolda kaptanın normal yol kontrolünü kaybetmesinden dolayı otobüs devriliyor. Maalesef 2 ölümüz, 28 yaralımız var."

"Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet diliyoruz. Şu an itibarıyla sağlık birimlerimizin tamamı konuyla ilgili çalışıyorlar. İnşallah yaralılarımızı sağlığına kavuşturup taburcu edeceğiz. Dileriz bu ve buna benzer kazalar da olmaz"

Masatlı, kazayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

Etiketler