Tgrt Haber
31 Ocak 2023 14:48 - Güncelleme : 31 Ocak 2023 15:30

Ambulansa yol vermeyen düğün konvoyuna 118 bin TL para cezası

İstanbul Fatih'te hasta taşıyan bir ambulansa yol vermedikleri belirlenen düğün konvoyundaki sürücülere toplam 118 bin 487 lira para cezası kesildi. 

İstanbul, Ambulans, Ceza

İstanbul'un Fatih ilçesinde bir ambulansa yol vermedikleri görüntülerle büyük tepki toplayan düğün konvoyundaki sürücülere yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

TOPLAM 9 KİŞİ YAKALANDI

Yolda geçiş üstünlüğü bulunan ambulansa yol vermeyerek seyir halinde olan 5 aracın plaka bilgilerini belirleyen ekipler, sürücüler R.A.İ., M.H.N., A.A.H., H.K. ve Z.T. ile araçlarda yolcu olarak bulunan M.E.İ., İ.E.İ., M.E. ve İ.E.İ.yakalandı.

REKOR CEZA UYGULANDI

Konuya ilişkin yakalanan sürücülerde A.İ.'ye “İzinsiz reklam logo” maddesinden 436 lira para cezası uygulanırken A.İ. ile birlikte yakalanan 5 araç sürücüsü hakkında “Trafiği Tehlikeye Düşürmek” suçundan adli işlem başlatıldı. Yolculara ise "Emniyet kemeri takmamak” maddesinden 436 lira, “Yetki belgesiz araçtan taşımacılık hizmeti almak” maddesinden bin 353 lira para cezası uygulanırken, yakalanan araç sürücüsü şahıslara ise; “Korsan taşımacılık” maddesinden 20 bin 342 lira, “Film cam” maddesinden 951 lira, “Geçiş üstünlüğü olan araca yol vermemek” maddesinden 436 lira, “Saygısızca araç kullanmak” maddesinden 436 lira para cezası kesildi. Ayrıca; A.İ. isimli araç sürücüsüne “İzinsiz reklam logo” maddesinden 436 lira ceza uygulandı.

Tüm şahıslara ise toplamda 118 bin 487 lira idari para cezası uygulandı. Korsan taşımacılıkta kullanılan araçlar da 60 gün süre ile trafikten men edildi.

Kaynak: İHA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...