20˚
İstanbul
20˚
hafif yağmur
Nem %70
Rüzgar 4.97 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
27˚/20˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-10 20:23:00

Amerika’nın yeni Ankara elçisi Jeff Flake eşi ile birlikte Ankara'yı keşfe çıktı

Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, Ankara’da eşi ile birlikte gezinti sonrası ABD'nin Ankara Büyükelçiliği sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Flake, takipçilerine “bir sonraki ziyaretimizi sizce nereye yapmalıyız?" sorusunu yöneltti.

Amerika’nın yeni Ankara elçisi Jeff Flake eşi ile birlikte Ankara'yı keşfe çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

ABD’de Joe Biden yönetiminin Türkiye’ye Büyükelçi olarak atadığı eski senatör Jeff Flake, geçtiğimiz günlerde eşi ile birlikte Ankara’ya geldi.  Ankara’ya geldikten sonra eşi Cheryl Flake ile kebap yedi. eff Flake ve eşi, Türkçe olarak kebabın çok lezzetli ve harika olduğunu söylerken Jeff Flake Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güven mektubunu sunmasının ardından resmi olarak göreve başlayacak.

“ANKARA’YI KEŞFETMENİN HEYECANINI YAŞIYORUZ”

Ankara’da eşi ile birlikte ziyaretlere devam eden Jeff Flake Ulus'taki Birinci Türkiye Büyük Millet Meclis Binasını ve Ankara Kalesi'ni gezdiği fotoğrafları ABD’nin Ankara Büyükelçiliği paylaştı. Flake yapılan paylaşımda, "Yeni evimiz Ankara'yı keşfetmenin heyecanını yaşıyoruz. Peki, bir sonraki ziyaretimizi sizce nereye yapmalıyız?" ifadelerini kullandı.

 

Etiketler