Tarih : 13.04.2016 - 14:50 Yorum : 0

Anadolu Üniversitesi karıştı

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesi'nde bir grup öğrenciyle özel güvenlik görevlileri arasında çıkan kavgaya çevik kuvvet polisleri müdahale etti. Olayda, 3'ü özel güvenlik görevlisi 9 kişi yaralandı.

Anadolu Üniversitesi karıştı

Alınan bilgiye göre, üniversitenin cumhuriyet kapısı önünde toplanan  bir grup, rektörlük önünde etkinlik düzenleyen öğrencilerin yanına gitmek istedi.
 Giriş kapısı önünde önlem alan özel güvenlik görevlileri, öğrenci  kimliği olmayanların üniversiteye alınmayacağını bildirdi. Bunun üzerine,  rektörlük önündeki öğrenciler, cumhuriyet kapısına gelerek arkadaşlarının içeriye  alınmasını talep etti. Bu sırada özel güvenlik görevlileri ve grup arasında çıkan  kavgaya, üniversitede hazır bekleyen çevik kuvvet polisleri biber gazıyla  müdahale etti.
 Olayda darbedilen 3 güvenlik görevlisi, arkadaşları tarafından  Eskişehir Devlet Hastanesine götürüldü. Biber gazından etkilenen ve darbedilerek yaralanan 6 öğrenciye de 112 acil servis ekipleri olay yerinde müdahalede  bulundu.
  Bir süre sonra Yunus Emre Yerleşkesi karşısında toplanan grubu, polis  ekipleri TOMA ile Eski Bağlar Mahallesi'ndeki bir alışveriş merkezi önüne kadar  kovaladı. Grup, burada basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı.

 

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber