2022-05-20 13:58:00 | Son Güncelleme : 2022-05-20 14:04:51

Böbreğini satarak uyuşturucu imalathanesi kurdu

Ankara’da polis ekiplerince 3 katlı villaya düzenlenen operasyonda 470 kök Hint keneviri ile bu bitkiyi yetiştirmede kullanan düzenekler ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheliden M.Y.'nin İran'da böbreğini satıp, elde ettiği parayla villada uyuşturucu imalathanesi kurduğu belirlendi.

Böbreğini satarak uyuşturucu imalathanesi kurdu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ankara’da filmleri aratmayacak bir operasyon gerçekleştirildi.  Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kent genelinde uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretinin önlenmesine yönelik yaptığı çalışmalarda, Çankaya ilçesi Çayyolu Mahallesi’nde 3 katlı villada esrar yetiştirildiği bilgisine ulaştı. Ekipler, villaya operasyon düzenledi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Operasyonda özel düzenekle tüm katları seraya dönüştürülen villada 470 kök ‘Hint keneviri ele geçirildi. Özel ışıklandırma ve havalandırma sistemi ile oluşturulan düzeneğe de el konuldu. Villayı sadece uyuşturucu imal etmede kullanan M.Y., İ.A. ve M.A.Y. gözaltına alındı.

BÖBREĞİNİ SATARAK UYUŞTURU İŞİNE SERMAYE SAĞLADI

Zanlılardan M.Y.’nin Almanya’da yaşadığı sırada uyuşturucu yetiştirmeyi öğrendiği aktarıldı. Zanlının uyuşturucu yetiştirme işine finans sağlamak içinse İran’da böbreğini sattığını ve vücudunda ameliyat izleri olduğu belirtildi.

KAÇAK ELEKTRİK KULLANMIŞLAR

Şahısların, esrar yetiştirme düzeneğinde kullanılan havalandırma kanalını inşaat işçisine yaptırdıkları, villanın elektriğini ise kaçak kullandıkları ortaya çıktı.