20˚
İstanbul
20˚
parçalı az bulutlu
Nem %58
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-21 21:04:57

Ankara’da doktora bıçakla saldıran zanlıya hapis cezası! Bakan Koca: Hafife alanlara ders olsun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla hastası tarafından saldırıya uğrayan Ertan İskender ile ilgili açıklamada bulundu. Saldırgan Bayram Nargüner’e verilen 16 yıl 2 ay hapis cezasının ders olacağını söyleyen Bakan Koca, “Bu kararın, sağlıkta şiddet suçunu hafife alan ve suça eğilimi olan kişilerce asla unutulmaması gereken bir karar olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ankara’da doktora bıçakla saldıran zanlıya hapis cezası! Bakan Koca: Hafife alanlara ders olsun
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli olan asistan doktor Ertan İskender hastası Bayram Nargüner’in bıçaklı saldırısına uğradı. Saldırı sonucunda elinden ve belinden yaralanan ve psikolojik sorunlar yaşayan İskender doktorluk mesleğinden istifa etti.

“TEDBİR ALINARAK DURDURULMASI GEREKİYOR”

Saldırgan Nargüner’e 16 yıl 2 ay hapis cezası verilirken ikinci duruşmada ceza almasına şaşırdığını belirten İskender, “Bu kadar kısa sürede bir kararın çıkmasını beklemiyordum. Doğrusu yapıldı. Ancak caydırıcı cezalar bir yere kadar. Bu cezanın verilmesi benim meslek hayalimden vazgeçmemi ya da Ömür Erez’i kaybetmemizi engelleyebildi mi? Aynı hastanede daha sonra iki ya da üç olay daha oldu, onları engelleyebildi mi? En çok üzerinde düşünülmesi gereken nokta bu. Uzun bir süre hapis cezası verildi ama bunlara engel olmadı. Genç meslektaşlarımın ülkeyi terk etmelerine engel olmadı. Sadece ceza anlamında değil bu tür şiddet olaylarının tedbir alınarak durdurulması gerekiyor” dedi.

BAKAN KOCA: UNUTULMAMASI GEREKEN BİR KARAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bıçakla doktoruna saldıran Bayram Nargüner’e verilen hapis cezası sonrası açıklamada bulundu. Bakan Koca, “Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli bir asistan hekimi bıçakla yaralayan sanık Bayram N. 16 YIL 2 AY HAPİS cezasına çarptırılmıştır. Bu kararın, sağlıkta şiddet suçunu hafife alan ve suça eğilimi olan kişilerce asla unutulmaması gereken bir karar olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler