Tgrt Haber
31 Ocak 2023 06:16 - Güncelleme : 31 Ocak 2023 06:21

Başkent beyaza büründü: Ankara'da kar şiddetini gece yarısı artırdı

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı başkent Ankara’da da şiddetini artırdı. Cadde ve sokaklar beyaza bürünürken bazı bölgelerde tuzlama çalışması başladı.

Ankara, Kar, Meteoroloji

Ankara da sabırsızlıkla beklediği kar yağışına kavuştu. Başkentte akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı gece saatlerinde şiddetini arttırdı. Cadde ve sokaklar beyaza bürünürken o anlar kartpostallık görüntüler oluşturdu. Sıcaklıkların eksiye indiği Ankara’da kar yağışının devam etmesi bekleniyor.

TUZLAMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

Büyükşehir ve ilçe belediyelerine bağlı ekipler, karın ulaşımı olumsuz etkilememesi için ana güzergahlar, ara sokaklar ve kırsal bölgelerde tuzlama çalışması yapıyor. Yetkililer, trafiğe çıkacak sürücüleri yollarda oluşabilecek buzlanmaya karşı dikkatli olmaları konusunda uyarırken, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerinin ise sorumluluk sahalarında denetimleri sürüyor.

Başkent beyaza büründü: Ankara'da kar şiddetini gece yarısı artırdı

Başkent beyaza büründü: Ankara'da kar şiddetini gece yarısı artırdı

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...