Tarih : 14.05.2021 - 06:04 Yorum : 0

Ankara'dan İsrail’e Gazze tepkisi

İsrail askerlerinin önce Gazze’ye girdiğine, ardından da bombardımanla Gazze’nin vurulduğuna dair haberlerin dünya medyasından geçilmesinin ardından, Ankara’da da hareketli saatler yaşandı. Başkent'ten, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği topçu ve füze saldırılarına, art arda sert tepkiler geldi...

Ankara'dan İsrail’e Gazze tepkisi

İsrail’in Gazze’ye kara harekâtı başlattığını duyurmasının ardından, Ankara’dan da art arda açıklamalar geldi.

İsrail’in harekâtına tepki gösteren Cumhurbaşkanlığı İletişim başkanı Fahrettin Altun, "İsrail’in bu hukuk tanımaz tavrının son bulması için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

İsrail'in katliamlarına ve terör eylemlerine devam ettiğini vurgulayan Altun, "İşgalci İsrail, yıllardır hukuksuz bir şekilde her türlü insan hakkını ayaklar altına alarak abluka altında tuttuğu Gazze'ye şimdi de kara operasyonu başlatıyor. Filistin için uluslararası her platformda mücadele etmeye devam edeceğiz. Mücadelemiz, Filistin tam anlamıyla özgürlüğüne kavuşana dek sürecektir. Bu hukuksuzluk ve işgal derhal son bulmalıdır." dedi.

KALIN'DAN DÜNYAYA ÇAĞRI

İşgalci İsrail’e bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan geldi. Kalın, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının yeni katliamların habercisi olduğunu belirtti.

Türkiye'nin Filistin halkının yanında olmaya devame deceğini belirten Kalın, "İsrail'in hukuk dışı ve işgalci tavrına karşı tüm dünyayı acilen sorumluluk almaya davet ediyoruz." dedi

KURTULMUŞ: İSRAİL'İN ZULMÜ YERYÜZÜNÜN VİCDANINI KANATIYOR

Tepkisini, "Siyonist terör devleti" nitelemesiyle dile getiren AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş "İsrail zulmü yeryüzü vicdanını kanatıyor " dedi.

İşgalci İsrail ordusu, Gazze'ye karadan saldırıyor İşgalci İsrail ordusu, Gazze'ye karadan saldırıyor Gazze’den son dakika haberine göre: İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne kara operasyonu başlattığını ve İsrail askerlerinin Gazze’ye girdiğini duyurdu... Bölge yoğun bombardıman altına alındı... Ancak harekatla ilgili İsrail ordusundan kafa karıştıran bir açıklama daha yapıldı... "Gazze’ye girildi" açıklaması geri çekildi. Gazze'ye saldırılarda şehit sayısı 119'a yükseldi. İşte detaylar...
Türkiye'den Filistin diplomasisi: İsrail’i böyle sıkıştırıyoruz Türkiye'den Filistin diplomasisi: İsrail’i böyle sıkıştırıyoruz Filistin’deki soykırıma karşı diplomasiye hız veren Ankara, İsrail’i sıkıştırmak için altı somut adım attı. BM'de acil toplantı isteyen Türkiye, Filistin'e uluslararası koruma gücü gönderilmesini gündeme taşıdı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber