23˚
İstanbul
23˚
hafif yağmur
Nem %46
Rüzgar 4.66 /s
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/18˚
Cumartesi
26˚/17˚
Pazar
25˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-13 13:11:51

Anneannesinden avukat Dilara Yıldız'a yürek burkan veda: Eceline mi aşık oldun yavrum?

Eski nişanlısının vurarak öldürdüğü avukat Dilara Yıldız son yolculuğuna uğurlandı. Aylarca tehdit mesajlarına maruz kalan ve planlı şekilde öldürülerek duyan herkesi hüzne boğan Yıldız'ın anneannesi Sevim Kitapçı'nın torununa vedası ise bir kez daha yürekleri sızlattı.

Anneannesinden avukat Dilara Yıldız'a yürek burkan veda: Eceline mi aşık oldun yavrum?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından bir restoranda acımasızca katledilen avukat Dilara Yıldız'ın cenazesi, acı manzaralara sahne oldu. Tüm ülkenin ağladığı Yıldız'a anneannesinin vedası ise herkesi hüzne boğdu. Torununun tabutu başında ağıt yakan anneanne Sevim Kitapçı, "Eceline mi aşık oldun, katiline mi aşık oldun yavrum" sözleriyle ağladı.

CENAZESİ BABA EVİNDE

İstanbul Tuzla Cami Mahallesi Sahilyolu Caddesinde bulunan bir restoranda, İstanbul Barosu'na kayıtlı 29 yaşındaki avukat Dilara Yıldız kendisiyle aynı yaştaki eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından yemek yedikleri restoranda tabanca ile ateş açılarak öldürüldü. Avukat Dilara Yıldız’ın cenazesi dün İstanbul’da yapılan törenin ardından bugün memleketi Samsun’un Bafra ilçesi Aktekke Mahallesindeki baba evine getirildi.

Anneannenin torunu için yaktığı ağıt duyanların yüreğini sızlattı.

"BEN SENİ ÖPMELERE KIYAMIYORDUM"

Evinin önünde alınan helalliğin ardından avukat Yıldız’ın cenazesi, Aktekke Yatılı Bölge Ortaokulu’na getirildi. Anne Elvan Akyel ve anneanne Sevim Kitapçı cenazede ayakta durmakta zorlandı. Anneanne Sevim Kitapçı, “Eceline mi aşık oldun, katiline mi aşık oldun yavrum, ben seni öpmelere kıyamıyordum. Dünyalar güzeli kızım. Şeytana mı aşık oldun benim tatlı kızım. Çok genç yaşta gittin yavrum” diye feryat etti.

"RESMİ KIYAFETLİ POLİSLERİ GÖRÜNCE..."

Dilara Yıldız’ın akrabası Turgut Çakmak ise “Kızımızı rehin almış. Dilara da eski nişanlısını ikna edip, lokantaya kadar getirmiş. Arkadaşları da o sırada polise ihbar etmişler. Buna rağmen polisimiz resmi kıyafet ile operasyona geliyorlar. Adam zaten bunu öldürecek. Resmi kıyafetli polisleri görünce de silahını çekip, kızımızı öldürüyor” dedi.

Cenaze, öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedilecek.

Öte yandan, Sabah'ın haberine göre, avukat Dilara Yıldız'ın kan donduran cinayetten aylar önce arkadaşına verdiği vasiyet ortaya çıktı. Adeta öleceğini hisseden Dilara Yıldız, davasına sahip çıkılmasını arkadaşından bizzat istedi. 

Etiketler