Tgrt Haber
10 Şubat 2024 22:36 - Güncelleme : 10 Şubat 2024 23:36

Antalya'da yat tersanesini dumanlar sardı: Ekipler alevlerle mücadele ediyor!

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde yer alan Serbest Bölge'de bulunan bir yat üretim tersanesinde çıkan yangın, paniğe yol açtı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, alevleri kontrol altına almak için yoğun bir mücadele verdi.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı, Anadolu Ajansı
Antalya, Yat, Yangın

Antalya'da tersanede çıkan yangına ekiplerce müdahale edildi. Yangın, 18.30 sıralarında çıktı. İlk belirlemelere göre, elektrik kontağından kaynaklanan yangın, kısa sürede tüm tersaneyi sardı. Alevlerin çevredeki fabrikalara sıçrama riski nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye aracı ve TOMA sevk edildi.

Antalya'da yat tersanesini dumanlar sardı: Ekipler alevlerle mücadele ediyor! - 1. Resim

TOMA’LI MÜDAHALE

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından 13 itfaiye aracı ve İl Emniyet Müdürlüğüne ait 6 TOMA ile alevlere müdahale ediliyor. Ekipler, yoğun duman ve alevlerle mücadele ederken, yangının kontrol altına alınması için yoğun çaba harcadı.

Antalya'da yat tersanesini dumanlar sardı: Ekipler alevlerle mücadele ediyor! - 1. Resim

İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik de bölgeye gelerek söndürme çalışmaları hakkında bilgi aldı ve incelemelerde bulundu. Bazı fabrika çalışanları ve Serbest Bölge yöneticileri de bölgeye gelerek söndürme çalışmalarını takip etti.

4 TEKNE YANDI

İl Emniyet Müdürü Çevik, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk aldıkları bilgiye göre tersanenin saat 18.30 civarında kapandığını ve 45 dakika sonra yangın ihbarı geldiğini söyledi. Hızlıca tüm ekipleri bölgeye sevk ettiklerini anlatan Çevik, şunları kaydetti:

"İtfaiye ve polis ekiplerimizi sevk etmek suretiyle yangını kontrol altına almaya çalışıyoruz. Şükürler olsun ki can kaybımız, yaralımız yok. Ancak içeride bakım ve kontrolü yapılan iki tekne, ayrıca yapımı devam eden iki olmak üzere 4 teknenin yandığı söz konusu. İtfaiye ve emniyet ekiplerimiz yoğun tazyikli su sıkıyor. Yangın kısmen kontrol altında, tamamen söndürülmesi için yoğun çalışma yürütülüyor."

Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik olay yerinde incelemede bulundu.

Yangının çevredeki fabrikalara sıçramasının önlendiğini anlatan Çevik, "Yangın çıkan tersanedeki alevlere üç tarafından yoğun su sıkılarak, söndürme çalışması yapılıyor." ifadesini kullandı.

BÖCEK: YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, X hesabından yangınla ilgili yaptığı paylaşımda, “Serbest Bölge'de bulunan yat imalathanesinde akşam saatlerinde çıkan yangını 15 itfaiye aracımız ve kurumların desteği ile anında müdahalede bulunarak kontrol altına aldık, soğutma çalışmalarımız ise devam ediyor. Yangında işyerleri zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

Yangında şu ana kadar herhangi bir can kaybı veya yaralanma bildirilmedi. Yangının çıkış sebebinin kesin olarak belirlenmesi için çalışmalar başlatıldı.

 

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı, Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...