Tgrt Haber
29 Şubat 2024 11:05 - Güncelleme : 29 Şubat 2024 11:12

Antalyalı balıkçılar şoke oldu: Dünyanın en büyük kırsal köpekbalığı oltada

Antalya’da tekne ile balık avlamak için denize açılan balıkçılar oltaya gelen balıkla neye uğradıklarını şaşırdı. Oltalarına dünyadaki en büyük kıyısal köpekbalığı türleri arasında yer alan kum köpekbalığı (Carcharhinus plumbeus) takılan balıkçılar hayvanı güç bela çekti.

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
ANTALYA,köpekbalığı

Antalya Balıkçı Barınağı'nda teknesi bulunan balıkçı Yusuf Kara (Kaptankara), büyük balık yakalamak için denize açıldı. Kemer ilçesi Beldibi açıklarında arkadaşları ile beraber balık tutmak için oltasını atan Kara'nın oltasına dünyadaki en büyük kıyısal köpekbalığı türleri arasında yer alan kum köpekbalığı (Carcharhinus plumbeus) yakalandı.

Boyunun 1 metre olduğu düşünülen köpek balığı uzun uğraşlar sonucu yüzeye çekildi. Balığın köpek balığı olduğunu gören ekip, hiçbir zarar vermeden geri bıraktı. O anları teknede bulunan arkadaşları ise merakla izledi. Çok sayıda kişinin o anları cep telefonu ile kayıt altına aldığı görüldü.

ZARAR VERMEDEN GERİ BIRAKTILAR 

Balık hakkında açıklamalarda bulunan Kara, ”Kemer Beldibi bölgesinde balık çiftliklerinin yakınında yakaladık. Biz başka bir balığa atarken kum cinsi balığı yakaladık. Bizi çok uğraştırmasına rağmen su üzerine çıkardık. Balık yakalanması yasak olduğu için hiçbir zarar vermeden geri bıraktık” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...