24˚
İstanbul
24˚
açık
Nem %39
Rüzgar 5.40 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-12-29 16:54:11

Son dakika! Antalya'yı fırtına yuttu: 3 İlçede okullar tatil edildi

Son dakika haberi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yarın beklenen şiddetli yağmur ve fırtına karşısında ‘kırmızı’ kodlu uyardığı Antalya’nın Finike, Kemer ve Kumluca ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Yapılan uyarılarda, metrekareye 300 kilo yağış düşeceği bildirildi.

Son dakika! Antalya'yı fırtına yuttu: 3 İlçede okullar tatil edildi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meteoorloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre, Antalya bu  gece saatlerinden itibaren şiddetli bir fırtınanın etkisi altında olacak. Hava durumu raporunda Kırmızı kodlu uyarı yayınlanırken metrekareye kilometre yağış düşmesi beklendiği bildirildi.

OKULLARA FIRTINA ENGELİ

Antalya'nın batı ilçelerinde aşırı yağış (100-200 kg/m2), yüksek kesimler başta olmak üzere Kemer, Kumluca ve Finike’de yerel olarak 300 kg/m2 yağış beklendiği kaydedildi. Yağışların cuma öğle saatlerine kadar etkili olması bekleniyor. Yapılan uyarılardan sonra Antalya Valiliği fırtına nedeniyle Kemer, Kumluca ve Finike'de yarın ilk-orta okulların bir gün tatil edildiğini duyurdu.

 

(MGM tarafından yapılan uyarı)

YÜKSEK KESİMLERDE KAR YAĞIŞI

Etkili olacak yağışların bin 400 metre üzerindeki kesimleride yoğun kar yağışı şekilde olacağı aktarıldı. Rüzgarın ise batı ilçelerinde zaman zaman 90 km hızla esmesi bekleniyor. Cuma günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen aşırı yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasına karşı uyarıda bulunuldu.

KIRMIZI ALARM! 300 KİLO YAĞIŞ DÜŞECEK!

Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü, Antalya ve batı ilçelerinde 'aşırı yağış' uyarısında bulundu. Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bu geceden itibaren Antalya merkezde, zamanla batı ilçelerinde aşırı yağış (100-200 kilo/metrekare), yüksek kesimler başta olmak üzere Kemer, Kumluca ve Finike'de yerel olarak 300 kilo/metrekare yağış beklendiği belirtildi.

ANTALYA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Etiketler