Tarih : 05.07.2021 - 14:34 Yorum : 0

AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlıyor? AÖF yaz okulu ders seçimi, AÖF yaz okulu ücretleri

AÖF yaz okulu kayıtlarının gündeme gelmesiyle ‘’AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman? AÖF yaz okulu kaydı nasıl yapılır?’’ soruları merak edilmeye başladı. AÖF yaz okulu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlıyor? AÖF yaz okulu ders seçimi, AÖF yaz okulu ücretleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim yaz okulu kayıtları 5 Temmuz itibariyle başladı. Yaz okuluna kayıt yaptırmak isteyen adayların gözü AÖF yaz okulu detaylarında. AÖF ders ücretinden, AÖF yaz okulu kaydının nasıl yapılacağına kadar bilmeniz gereken her şeyi topladık.

AÖF YAZ OKULU KAYITLARI NE ZAMAN?

2020-2021 öğretim yılı Anadolu Üniversitesi İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2020-2021 öğretim yılı yaz okulu kayıtları, 05 Temmuz 2021 Pazartesi itibarıyla başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim yaz okulu kayıtları 9 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek. Kılavuzla beraber yaz okulu başvuruları hakkında detayları duyuran Anadolu Üniversitesi, ödemelerin 9 Temmuz 2021 saat 22:30’a kadar yapılacağını bildirdi.

Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en fazla beş ders seçebilecek ve yapılacak ödeme miktarı seçilen ders/derslerin sayısına göre belirlenecek. AÖF yaz okulu kayıtlarının başlamasıyla birlikte başarısız derslerini yaz okulunda vermek isteyen binlerce açıköğretim öğrencisi yaz okulu kaydını nasıl yapacağının cevabını arıyor?

2021 AÖF YAZ OKULU KAYITLARI NASIL YAPILIR?

Açıköğretim ders seçimi ve yaz okulu kayıt bilgileri yayımlandı. Adaylar, Anadolu Üniversitesi'nin yayımladığı AÖF yaz okulu başvuru ve kayıt kılavuzunda yer alan bilgiler ışığında ders seçimi yaparak yaz okuluna kayıt yaptırabilecek.

AÖF yaz okulu kayıtları, Anadolu Üniversitesi resmi internet sayfasında bulunan Öğrenci Otomasyonu, Ders Seçim (Ekle/Sil) bağlantısından yapılacak. Yaz okulu kayıt ödemeleri, Ziraat Bankası aracılığıyla internet, kredi kartı veya ATM'lerden ödenebilecek.

AÖF YAZ OKULU KAYIT EKRANI İÇİN TIKLAYIN!

ADIM ADIM AÖF YAZ OKULU KAYITLARI

Yaz okulunda ders seçmek isteyen öğrenciler aşağıdaki adımları izlemesi gerekiyor.

 • Öğrenci, “https://anasis.anadolu.edu.tr” adresindeki “Öğrenci İşlemleri” menüsünden “Kayıt İşlemleri”ni seçerek ders seçme işlemine başlayacak,
 • Adaylar, bilgisayar ortamında almak istediği ders/dersleri (o dersin açıldığı birime girerek) seçecek,
 • İkinci anadal ve yandal programına kayıtlı öğrenci, o ders için ayrılan ikinci anadal/yandal kontenjanından ders seçecek,
 • Öğrenci, derslerini seçtikten sonra ders seçim onayı vermeden önce bilgisayardaki uyarıyı da dikkate alarak seçtiği derslerin doğruluğunu (dersin kodu, adı, kredisi vb.) kontrol ettikten sonra ders seçim onayını verecek,
 • Kayıt onayı verilen dersler için sistemde daha sonra değişiklik yapılmasına izin verilmeyecek,
 • Öğrenci, seçmiş olduğu ders/derslerin saatine göre hesaplanan Yaz Okulu için ödemesi gereken öğrenim ücretini görebilecek,
 • Ziraat Bankasının herhangi bir şubesine T.C. kimlik numarasını, adını ve soyadını belirterek veya yine aynı bankanın İnternet bankacılığı, Sanal POS ve bankomatları aracılığıyla ödeyebilecek,
 • Ödemeler Kurum ödemelerinden veya ATM’lerden yapılıp EFT veya havale yapılmayacak,
 • Öğrenci bilgisayarda gördüğü tutarın tamamını ödemek zorunda olacak.
 • Aksi takdirde kayıt onayı verilmeyecek,
 • Zaruri durumlarda birim çalışanı öğrencinin “Yaz Okulu Ders Seçim Onayı”nı kaldırabilecek,
 • Ödemesini yapan öğrencinin yaz okulu kayıt onayı (seçilen dersler için hesaplanan tutar ile banka ödemeleri karşılaştırılarak eşit olması hâlinde) sistemden otomatik olarak verilecektir.
 • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında hayatını kaybedenler, malüller ve 1005 sayılı İstiklal Madalyası verilmiş olanların çocuklarından ve Devlet Burslusu öğrencilerden “Yaz Okulu Öğrenim Ücreti” tutarı tahsil edilmeyecek.

AÖF YAZ OKULU KAYIT KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN!

AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman? AÖF yaz okulu kaydı nasıl yapılır? sorularını derledik. Siz de soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber