24˚
İstanbul
24˚
açık
Nem %38
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2017-10-22 14:57:02

Apartman sakinlerinin "FG" isyanı

Adana'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından geçmiş dönemde yaptırılan konutlarda oturan vatandaşlar apartmanlarının isimlerine Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen'in kısaltılması olan "FG"nin verilmesine tepki göstererek değiştirilmesini istedi.

Apartman sakinlerinin "FG" isyanı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılan konutlardan 84 metrekare, 2+1 olanlarına "FG" isimleri verildi. Yaptırıldığı dönemde tepki çekmeyen FG ismi 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunarak çok sayıda asker, polis ve vatandaşın şehit olmasına ve binlerce kişinin ise gazi olmasına neden olan Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen'in ismini çağrıştırdığı için vatandaşları rahatsız etti. 
Adana'da Gürselpaşa Mahallesi'nde bulunan TOKİ sakinleri toplanıp ismin değiştirilmesi için eylem yaptı. Site yöneticilerinden Ahmet Karadaş, "Bazı devlet kuruluşlarında işlem yaptırmaya gidiyoruz. Bize neden 'FG' blok diye soruyorlar. Ülkemize ihanet eden Fethullah Gülen'nin adını çağrıştırıyor, kaldırılmasını istiyoruz" dedi. Apartmanlarına hilal veya ay yıldız koymak istediklerini de belirten Karadaş, apartman sakinlerinden imza toplayarak ilgili yerlere başvuracaklarını söyledi.

Etiketler