22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %44
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-09-01 09:04:11

Aracını kurşunlatıp koruma istedi! Polis oyunu bozdu

İstanbul’da tehdit edildiğini söyleyip polisten koruma isteyen iş adamının kendi aracını kurşunlattığı ortaya çıkınca gözaltına alındı.

Aracını kurşunlatıp koruma istedi! Polis oyunu bozdu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul'da, tehdit edildiğini beyan ederek polisten koruma talep eden iş adamı, kendi otomobilini kurşunlattığının belirlenmesi üzerine gözaltına alındı.

İŞ ADAMININ KORUMA OYUNU

Tehdit edildiğini ve aracının kurşunlandığını beyan eden iş adamı Maks Gerşon polisten koruma talep etti. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri konuyla ilgili çalışma yürüttü. Aracın kurşunlandığı noktadaki güvenlik kamerası görüntüleri incelendi.

İncelenen görüntülerde elinde silah olan bir kişi park halindeki otomobilin yanına gelerek aracın arka camına bir el ateş ettiği görülürken araca ateş eden şüpheli ile olaya karışan bir başka şüphelinin kimlikleri tespit edildi.

KENDİ ARACINI KURŞUNLATTI

Ekipleri şüpheli Sait Ç. ile İsmail G'yi sorguladı. Tehdit edildiğini iddia eden iş adamı Maks Gerşon ile şüphelilerin bağlantısının olduğu tespit edildi. Olayın iş adamı Gerson talimatı üzerine yapıldığı belirlendi. İş adamının oyununu deşifre eden polisler Gerson ve 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI GETİRİLDİ

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edilen Sait Ç. ve  Maks Gerşon savcılık tarafından yurt dışı çıkış yasağı getirilerek serbest bırakılırken diğer şüpheli İsmail G. Serbest bırakıldı.

Etiketler