2022-01-07 10:53:31

Aşı karşıtı Ali Osman Önder gözaltına alındı! Rize'de polisi tehdit ettiği ortaya çıktı

Plandemi Büyük Buluşma Platformu’nun en ön saflardaki aşı karşıtı üyesi Ali Osman Önder, halk arasında panik ve korkuya neden olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Önder’in Rize’de gerçekleştirilen bir eylem sırasında polisi tehdit ettiği de ortaya çıktı.

Aşı karşıtı Ali Osman Önder gözaltına alındı! Rize'de polisi tehdit ettiği ortaya çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Plandemi Büyük Buluşma Platformu üyesi aşı karşıtı Ali Osman Önder gözaltına alındı. Platformun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Önder için sosyal medyada destek etiketi açıldığı duyuruldu.

Duyuruda Ali Osman Önder’in ‘Halk arasında panik ve korkuya neden olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığı ve yarın Anadolu Adliyesi’nde hakim karşına çıkarılacağı belirtildi.

Anadolu Adliyesi’nde hakim karşına çıkarılacak

"MASKE MESAFE, HEPSİ HİKAYE" SLOGANLARI

Önder ve fikirdaşlarını Türkiye, Marmaray'daki maske karşıtı eylemleri ile tanımıştı. İstanbul Marmaray'da toplanan aşı karşıtı bir grup, maskesiz halde ellerinde pankartlarla koronavirüs tedbirlerini protesto etmiş, grup "Maske mesafe, hepsi hikaye" sloganları atmıştı.

POLİSİ TEHDİT ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Önder'in Rize’de aşı karşıtlarının düzenlediği eyleme katıldığı ortaya çıktı. Önder'in eylem sırasında kimlik ibraz etmesini isteyen polisi, “Açığa alınacaksın?" diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı.

 

Etiketler