2021-12-08 09:50:20

Aydın'da polisin ve bekçinin orantısız gücüne soruşturma

Aydın’da uygulama noktasından kaçan sürücüye orantısız davranışta bulunan bir komiser yardımcısı ile bekçi hakkında soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Aydın'da polisin ve bekçinin orantısız gücüne soruşturma
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Aydın’ın Efeler ilçesinde meydana gelen olayda dur ihtarına uymayarak motosikleti ile kaçmaya çalışan şahıs polis ve bekçi tarafından yakalandı. Şüpheli şahsa yönelik sert müdahalede bulunan bekçi ile polisin görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. 

TOKAT ATTI BAĞIRMAYA DEVAM ETTİ

Alkollü ve kasksız olduğu için durmadığı anlaşılan şahsı polis ve bekçi, yakasından tutup duvara sıkıştırdı. Çevredeki vatandaşın cep telefonuna kaydedilen görüntülerde şahsa tokat atan polisin “"seni öldürürüm” sözleri tepkiye yol açtı.  Polis öfkesini kontrol edemeyerek şahsa bağrışını sürdürürken tokat attı.

VALİLİK HAREKETE GEÇTİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Aydın'da, uygulama noktasından kaçan sürücüye yönelik uygunsuz davranışla ilgili bir komiser yardımcısı ile çarşı ve mahalle bekçisi hakkında idari soruşturma başlatıldığı bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, dün saat 22.30'da Orta Mahalle'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında çok sayıda ekibin katılımıyla uygulama yapıldığı ifade edildi.
Bir motosiklet sürücüsünün kaçması üzerine kovalamaca yaşandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Kovalama neticesi şahıs Zafer Mahallesi 143 Sokak üzerinde ekiplerimizce yakalanmıştır. Şahsın 0,89 promil alkollü olduğu anlaşılmış, konuyla ilgili olarak trafik açısından gerekli idari işlem uygulanmıştır. Bazı sosyal medya hesapları ve basında olayın bir kısmıyla ilgili ortaya çıkan görüntülerde güvenlik personelinin vatandaşımıza yönelik uygunsuz davranışlarının görülmesi üzerine konuya müdahil olan bir komiser yardımcısı ile bir çarşı ve mahalle bekçisi hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Güvenlik personeline emniyet teşkilatının gerektirdiği şekilde hukuk devleti ilkelerine bağlı olarak kanun ve ilgili mevzuatla verilen yetkileri, halkın günlük yaşamını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını etkin, hızlı ve verimli bir şekilde karşılamak, hizmet kalitesini yükseltmek ve toplumun memnuniyetini artırmak için kullanarak, vatandaş nezdinde teşkilatımızın saygınlığını ve güvenini sarsacak her türlü eylem ve davranışlardan uzak durulması, görevin her türlü ifasında muhataplara karşı ilgili, nazik, ölçülü ve saygılı hareket edilmesi hususunda gerekli uyarı tekrar yapılmıştır."

 

Etiketler