Tarih : 29.05.2021 - 14:56 Yorum : 0

Bahçeli: İstanbul büyük Hakanımız Fatih’in dev emanetidir

MHP Lideri Bahçeli Twitter hesabı üzerinden, İstanbul’un fethinin yıl dönümüyle ilgili paylaşımda bulundu.

Bahçeli: İstanbul büyük Hakanımız Fatih’in dev emanetidir

MHP lideri Devlet Bahçeli, İstanbul’un Fethi’nin 568. yıl dönümünü sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile kutladı.

Bahçeli ayrıca, fethe ilişkin gelen eleştilere de sert tepki gösterdi. "Zulüm 1453’de başladı diyenlerin soyu bozuk, sütü lekelidir. Çünkü 1453’de karadan yürütülen gemilerin, surları döven millet kudretinin eliyle İstanbul çekim alanı, cazibe merkezi olmuş, insaniyetin, merhametin, hakka ve hukuka hürmetin mührüyle sivrilmiştir." dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından İstanbul’un Fethi’nin yıldönümünü kutladı. İstanbul’un fethine yönelik eleştirilere de tepki gösterdi.

"İSTANBUL FATİH’İN DEV EMANETİDİR"

Bahçeli, “İstanbul fethimizin düşmeyecek şehri, büyük hakanımız Fatih’in dev emanetidir” dedi.

“Konstantinopolis sayfası şehit kanıyla mühürlenip kapatılalı 568 yıl olmuştur” vurgusunda bulunan MHP lideri Bahçeli, “bu sayfayı tekrar açmaya heveslenmek köksüz Bizans komplosudur” dedi.

"ZULÜM 1453’DE BAŞLADI DİYENLERİN SOYU BOZUK"

Bahçeli, açıklamasında “Zulüm 1453’de başladı diyenlerin soyu bozuk, sütü lekelidir” ifadelerine yer verdi.

Ortaçağ karanlığının İstanbul’un fethi ile sonlandığını söyleyen Bahçeli, "Fetihle birlikte yeryüzünün çehresi değişmiş, Türklüğün muzaffer ruhu aklın, adaletin ve ahlakın cihanşümul çağrısı haline gelmişti." dedi.

"Fetih bir istila, bir işgal, bir imha hareketi veya tevarüs edilen bir medeniyet birikimini yağma ve talan harabeliği değildir. Fetih, iman dolu gövdesiyle mücadele eden bir milletin gönül seferi, vicdan seferberliğidir. Çürümeye karşı taptaze ümitlerin dâhiyane sedasıdır."

Bahçeli, İstanbul’un fethinin yankılarının hala devam ettiğini, fethimizin onuruna fetretin ve nefretin zehrini bulaştırmak isteyenlerin ise oldukça faal olduğunu söyledi.

"Bizans’ın köhneliğini rehber ve pusula yapanlar 568 yıldır girdikleri şizofren nöbetinde kabuslarla kıvranmaktadır."

"ZİLLET HASTALIĞIDIR"

Bahçeli, "Ortaçağ alışkanlıklarından kurtulamayan, ilkel dürtülerinden arınamayan, ilkesiz ve iradesiz eğilimlerinden uzaklaşamayan iç ve dış odakların İstanbul’un fethine karşı tahammülsüzlükleri hiç kuşkusuz tedavisi imkansız klinik bir vaka, hatta bir zillet hastalığıdır." ifadelerini kullandı.

TEHLİKELİ BİR ZİHNİYETİN TASALLUTU ALTINDADIR

"Dünyanın en büyük Türk kenti maalesef ehil ve emin olmayan, neye ve kimlere hizmet ettiği meçhul bulunan tehlikeli bir zihniyetin tasallutu altındadır" diye konuşan Bahçeli, "Kifayetsiz muhterisler İstanbul’un fetih mirasını ileriye taşımayacak kadar takatsiz, yükseltemeyecek kadar da taksirlidir." sözleriyle devam etti.

"BİZANS DEVLETİ TARİHTEN SİLİNDİ"

İstanbul’suz Türkiye'nin yetim olduğunu belirterek, "Bizans devleti tarihten silinmiş olsa da kokuşmuş hayaleti, zulmet hedefleri dolaşımdadır. İstanbul Türk-İslam medeniyetinin yüz akı, boğazın iki yanına tutunmuş incisi ve Türk milletinin iftiharıdır. İstanbul’suz Türkiye yetim, İstanbul’suz Türk-İslam alemi yalnız ve yuvasızdır." dedi.

Fethe mazar olan Fatih Sultan Mehmet Han’ı ve neferleri yad eden Bahçeli sözlerine, "Efendimizin övgüsüne mazhar olmuş güzel komutanları, kutlu hünkarımız Fatih Sultan Mehmet Han’ı, manevi önderlerimizi, fethe memur edilmiş kahraman neferlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyorum. İstanbul Türk milletinin has bahçesi, coğrafyaların bayraktarıdır." diyerek devam etti.

"FETHİMİZİN 568’İNCİ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN"

Bahçeli, "İstanbul sevdamızın sancağı, kabul edilmiş dualarımızın mükâfatı, zaferlerimizin kaynağı, umutlarımızın vahası, son yurdumuzun ebedi varlığıdır. Bu vesileyle Çamlıca Kulesi’yle birlikte Taksim Camii’nin yapımında ve hizmete açılmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Fethimizin 568’inci yıl dönümü kutlu olsun diyorum." ifadelerini kullandı.

Bahçeli'den Cumhur İttifakı açıklaması Bahçeli'den Cumhur İttifakı açıklaması MHP Genel Başkanı Bahçeli, 27 Mayıs Darbesi'nin yıldönümü için yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı vurgusu yaptı. Bahçeli "Cumhur İttifakı’nın muazzez varlığını samimiyetle koruyacağız." dedi.

Devlet Bahçeli: İçişleri Bakanı yalnız değildir Bahçeli: Hiç kimse İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremez MHP lideri Devlet Bahçeli, son dönemdeki suç örgütü tartışmalarında hedefin Türkiye olduğuna dikkat çekip, "Hiç kimse İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremez" ifadesiyle de Süleyman Soylu'ya destek verdi.

Bakan Soylu'dan Bahçeli'ye: Tarihi hatırlatması için müteşekkiriz Bakan Soylu'dan Bahçeli'ye teşekkür İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "İçişleri Bakanı yalnız değildir" açıklamasına ilişkin "Türkiye’ye operasyon çekmek isteyenlere karşı bugünkü tarihi hatırlatması için müteşekkiriz." cevabını verdi.

Etiketler : MHP Lideri Bahçeli
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber