25˚
İstanbul
25˚
açık
Nem %44
Rüzgar 4.53 /s
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/20˚
Cumartesi
26˚/18˚
Pazar
26˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-11 13:12:21

Bakan Akar'dan terör açıklaması: Tahammülümüz kalmadı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Sınırlarımızın ötesinde planlı yapılan bu saldırılar tahammülümüz kalmadı. Operasyonlarımız artan tempoda devam edecek. Bakan Akar ayrıca, Akçakale saldırılarından sonra 22 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

Bakan Akar'dan terör açıklaması: Tahammülümüz kalmadı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

 Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Akçakale’de 3 askerin şehit olduğu terör saldırısının ardından başlatılan operasyonlara ilişkin soruları cevapladı. "Sınırlarımızın ötesinde planlı yapılan bu saldırılar tahammül sınırımızı zorlar hale gelmiştir. Cezalandırma operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda devam edecek" diyen Bakan Akar, Akçakale saldırılarından sonra 22 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

Akçakale'deki hanin saldırının ardından gerekli operasyonların hemen başlatıldığını vurgulayan Akar, şunları söyledi:

"AKÇAKALE'DEN SONRA 22 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ"

"Sınırlarımızın ötesinde planlı yapılan bu saldırılar tahammül sınırımızı zorlar hale gelmiştir. Şehitlerimizin kanları yerde bırakılmadı, bırakılmayacak. PKK/YPG hedeflerini güçlü şekilde vurduk, bundan sonra da vurmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar 22 terörist etkisiz hale getirildi. Bu sayının daha da artacağını değerlendiriyoruz.

Cezalandırma operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda sürecek. Bütün muhataplarımızın mutabakatlar kapsamındaki sorumluluklarını yerine getirmesini beklediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz. Şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz."

Etiketler