Tarih : 18.05.2021 - 16:51 Yorum : 0

Bakan Çavuşoğlu: Türkiye'de Filistin konusunda ortak dayanışma var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik zulmüne karşılık Türkiye’nin tavrını ve diplomasi trafiğini anlattı.

Bakan Çavuşoğlu: Türkiye'de Filistin konusunda ortak dayanışma var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBB Genel Kurulu’nda milletvekillerini bilgilendirme konuşması yaptı. Çavuşoğlu konuşmasında Türkiye’nin Filistinlilere yönelik desteğini ve gerçekleştirdiği diplomasi trafiği ile ilgili bilgi verdi. Çavuşoğlu, "Uluslararası toplumun tepkisi maalesef yine cılız kaldı. Sanki Gazze'de İsrail ile Filistin orduları arasında bir savaş varmış gibi iki tarafa da çağrılarda bulunuldu. Bazıları İsrail'in güvenliğini her şeyin önüne koydu. Gazze'de işlenen savaş suçlarına ve insanlığa karşı suçlara gözlerini kapadılar" dedi

“TÜRKİYE FİLİSTİN KONUSUNDA DİPLOMATİK ÖNCÜDÜR”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Filistin konusunda Türkiye'de ortak bir dayanışma iklimi var. Bunu koruma hususunda hassasiyet göstermemiz lazım. Filistin'de ve ötesinde mazlumların umudu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türk milletidir.Bu konuyu, iç siyasetin rekabet diline taşımamak ve Netanyahu ile aynı zihniyetteki insanları, zalimleri sevindirmemek konusunda dikkatli olmamız, hepimizin görevidir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yüce Meclisimizin bize verdiği güçle Filistin davasını savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Türkiye, Filistin konusundaki diplomatik çabaların öncüsüdür, dünyada vicdanın ve adaletin sesidir ve sesi olmaya devam edecektir” dedi.

 

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber