Tgrt Haber
21 Kasım 2023 22:57 - Güncelleme : 21 Kasım 2023 23:13

Bakan Fidan Gazze için Avrupa seferine çıkıyor: Londra ve Paris'e gidecek

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıların durdurulması ve kalıcı barışın sağlanmasına yönelik temaslarda bulunmak üzere yarın Londra ve Paris'i ziyaret edecek.

Editör: Birkan Cantürk / Kaynak: TGRT Haber
Bakan Fidan Gazze için Avrupa seferine çıkıyor: Londra ve Paris'e gidecek
Gazze, İsrail

İsrail'in, Gazze'ye yönelik 46 gündür sürdürdüğü saldırılarda hayatını kaybeden Filistinli sayısı 14 bini aştı. İsrail, 

Gazze'ye yönelik havadan ve karadan operasyonlarını sürdürürken Dışişleri Bakanı Hakan Fidan da çatışmaların son bulmasına yönelik Avrupa'da bir dizi temaslarda bulunacak.

Bakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında kendisine verilen görev kapsamında, yarın Gazze gündemiyle Londra ve Paris'te görüşmeler gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"11 Kasım 2023 tarihinde Riyad’da Gazze gündemiyle toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı - Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi, Türkiye, Filistin, Suudi Arabistan, Endonezya, Mısır, Ürdün, Katar ve Nijerya’nın da aralarında bulunduğu ülkelerin dışişleri bakanlarını, savaşın durdurulmasına ve kalıcı barışın sağlanmasına yönelik uluslararası girişimlerde bulunulmasıyla görevlendirmişti. Sayın Bakanımız, söz konusu ortak diplomatik çaba çerçevesinde temaslarda bulunmak üzere 22 Kasım 2023 tarihinde Londra’yı ve Paris’i ziyaret edecektir." 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...