Tgrt Haber
29 Kasım 2023 12:39 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 12:41

Bakan Koca açıkladı: Bugün Gazze'den 26 hasta getireceğiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 26 hasta ve 24 refakatçiyle birlikte 50 kişinin bugün Gazze'den getirileceğini açıkladı.

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Bakan Koca açıkladı: Bugün Gazze'den 26 hasta getireceğiz
Gazze, Hasta

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "3 ülkenin koordinasyon ekibi hasta transferi için yakın iş birliği içinde. (Gazze'den) Bugün toplam 26 hasta ve 24 refakatçiyle birlikte 50 kişiyi getireceğimizi planladık" dedi.


"BUGÜN 26 HASTA GETİRECEĞİZ"

Bugün Milli Savunma Bakanlığı'nın bir uçağının ağırlıklı tıbbi malzeme ve ilaçlardan oluşan ekipmanı Mısır’a ulaştırmak üzere hareket ettiğini belirten Koca, "3 ülkenin koordinasyon ekibi hasta transferi için yakın iş birliği içinde. 

Bugün 26 hasta ve 24 refakatçiyle birlikte toplam 50 kişiyi getireceğimizi planladık. En küçüğü 7 aylık olmak üzere çocuk ve genç ağırlıklı. Etlik Şehir Hastanesi ve Bilkent Şehir Hastanesi'nde tedavilerine devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Tedavisine devam edilen 63 yaşındaki bir hastanın hayatını kaybettiğini söyleyen Koca, "Yoğun bakımda tedavisine devam eden 7 hastamız var. Bir tanesi entübe edildi. Onun dışında diğer hastalarımız yakın takipte" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...