23˚
İstanbul
23˚
hafif yağmur
Nem %46
Rüzgar 4.66 /s
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/18˚
Cumartesi
26˚/17˚
Pazar
25˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-13 22:37:38

Bakan Soylu’dan şehit ailesine ziyaret! Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonla görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki sınır hattında şehit olan Piyade Onbaşı Muhammed Enes Koç’un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Bakan Soylu’dan şehit ailesine ziyaret! Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonla görüştü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki sınır hattında şehit olan Piyade Onbaşı Muhammed Enes Koç'un ailesine Bakan Soylu taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Soylu, sosyal medya hesabından ziyarete ilişkin videolu paylaşımda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TELEFONLA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonda görüştüğü aileye "Başınız sağ olsun. Allah sabırlar versin. Mekanı cennet olsun inşallah. Rabbim sizleri evladınızla cennetinde buluştursun. Hepsinden öte şehitlerimizle alakalı zaten bizim kalkıp da herhangi bir şey söyleme hakkımız yok. Onların yeri belli. Onlar, sevgililer sevgilisi Peygamberimize komşu. Rabbim inşallah sevgili habibinin Liva-ül Hamd ismiyle müsemma sancağı altında sizleri buluştursun. Rabbim yar, yardımcınız olsun." dedi.

"BİR ENES GİTTİ, BİN ENES ARKASINDA"

Şehidin annesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Allah razı olsun, vatan sağ olsun, devletimiz sağ olsun, bayrağımız sallansın. Bir Enes gitti, bin Enes arkasında. İki Enes'im daha var." ifadelerini kullandı. 

“ONLARDAN 22 KİŞİ GİTTİ”

Bu sözler üzerine Erdoğan ise "Sizin bu duruşunuz var ya her şeye bedel. Onlardan 22 kişi gitti. İnşallah bunun bedelini çok daha ağır ödemeye devam edecekler." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit ailesinin diğer üyelerine de başsağlığı dileklerini ve selamlarını iletti.

 

Etiketler