2021-11-12 10:23:38

Son dakika! Bakan Yanık duyurdu! 172 milyon TL ödeme yapacağız

Son dakika haberi: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocuklar için 172 milyon TL'lik Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yapılacağını açıkladı.

Son dakika! Bakan Yanık duyurdu! 172 milyon TL ödeme yapacağız
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Aile ve Sosyal Hizmetler, aile bütünlüğünün korunması, çocukların eğitimden ve sosyal imkanlardan geri kalmaması için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik SED hizmeti sunulduğunu belirtti.

Bakan Yanık: bakanlık olarak çocukların korunması ve desteklenmesi amacıyla birçok hizmet sunduklarının altını çizerek, şunları kaydetti:

“Bakanlık olarak çocuklarımızın korunması ve desteklenmesi amacıyla birçok hizmet sunuyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı gelişimi için aile bütünlüğünün önemini her zaman vurguluyoruz. Bu doğrultuda, çocuklarımızın ekonomik nedenlerle ailelerinden kopmalarını önleyecek desteklerde bulunuyoruz. SED hizmetimiz de bunlardan biri. SED ile ihtiyaç sahibi aileler, çocuklarının eğitim ve diğer masraflarını karşılıyor. SED, her ay ailelerin hesaplarına düzenli olarak yatırılıyor. Çocuklarımız için bu ay 172 milyon TL sosyal ve ekonomik destek ödemesi yapacağız.”

1 OCAK 2021'DE BU YANA 1.8 MİLYAR TL ÖDEME YAPILDI

Bakan Yanık, SED ile desteklenen çocukların sosyal ve kültürel imkanlardan yararlanmalarına yönelik faaliyetler de düzenlediklerini belirterek, “Böylece ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarının da akranları gibi ekonomik ve sosyal imkanlardan geri kalmamalarını sağlıyoruz” dedi.

Bakan Yanık, bu ay ödenecek 172 milyon TL ile 1 Ocak 2021’den bu yana ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için yaklaşık 1.8 milyar TL SED ödemesi yapıldığını bildirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının SED hizmetinden halen 138 bin çocuğun yararlandığını aktaran Derya Yanık, “Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetimizden 18 yılda toplam 651 bin çocuğumuz yararlanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Son dakika haberinin ayrıntıları hazırlanıyor...

Etiketler