Tgrt Haber
03 Nisan 2024 14:48 - Güncelleme : 03 Nisan 2024 14:57

İçişleri Bakanlığı'ndan personel alımı duyurusu: 1608 sözleşmeli personel alınacak

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İçişleri Bakanlığı’nın merkez teşkilatına toplam 1608 lisans, ön lisans ve lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıkladı.

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
İçişleri Bakanlığı'ndan personel alımı duyurusu: 1608 sözleşmeli personel alınacak

Bakan Yerlikaya, İçişleri Bakanlığı’nın sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Konuya ilişkin detayları sosyal medya hesabından açıklayan Yerlikaya paylaşımında, “İçişleri Bakanlığımız merkez teşkilatına 96, taşra teşkilatına bin 512 olmak üzere toplam bin 608 lisans, ön lisans ve lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Sözleşmeli büro hizmetleri, destek hizmetleri ve teknik hizmetler alanında çalışmak üzere başvuru yapmak isteyen adaylar, KPSS puanı ve tercih sıralamasına göre 22-26 Nisan 2024 tarihlerinde sözlü sınava e-Devlet kapısı üzerinden başvuru yapabilecek.

SINAV TARİHLERİ VE YERLERİ

Sınavlar, 27 Mayıs-11 Haziran 2024 tarihlerinde Bakanlık merkez dahil 8 ilde kurulacak olan toplam 12 komisyon tarafından gerçekleştirilecektir.

İçişleri Bakanlığımız merkez ve taşra birimlerinde çalışacak personelden 112 Acil Çağrı Merkezlerinde istihdam edilecek 450 çağrı karşılama personelinin tamamı üniversitelerin 2 yıllık Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü'nden mezun olanlar arasından alınacaktır. Sınav ilanı Resmi Gazete ile Bakanlığımız ve Valilikler internet sayfalarında yayınlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...