Tarih : 17.06.2021 - 18:04 Yorum : 0

Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında balıkçı teknesi ile gemi çarpıştı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında As Rosaıla adlı gemi, içinde 2 kişinin bulunduğu balıkçı teknesine çarptı. Teknede bulunan 2 kişiden bir olay yerinde, diğeri de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında balıkçı teknesi ile gemi çarpıştı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında balıkçı teknesiyle geminin çarpıştığı kazada hastaneye kaldırılan 2 kişiden birinin daha yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

YARALI HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında saat 16.00 sıralarında Portekiz Bandralı As Rosaila adlı gemi ile içinde 3 kişinin bulunduğu balıkçı teknesinin çarpıştığı kazada 1 kişi olay yerinde hayatını kaybetmiş, 2 kişi de kurtarılarak hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılan bir kişinin daha yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Türk boğazlarından 3 ayda 19 bin 673 gemi geçti Türk boğazlarından 3 ayda 19 bin 673 gemi geçti Ocak-mart döneminde İstanbul Boğazı'nı 9 bin 318 gemi kullandı. En fazla geçiş 3 bin 330 ile martta, en az geçiş ise 2 bin 909 ile şubatta gerçekleşti.

KIYI EMNİYETİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Çarpışmanın ardından balıkçı teknesi batarken, ihbar üzerine olay yerine ekipler sevk edildi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün twitter hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında As Rosaıla isimli bir gemiyle içinde 2 kişi bulunan 7 metre boyundaki bir balıkçı teknesinin çatışması üzerine Kurtarma-12 ve Mehmetçik römorkörümüz, KEGM-8 ve Tahlisiye-1 botumuz ve balıkadamlarımız ivedilikle olay bölgesine gönderildi” denildi.

Yarı batık teknenin Poyraz Limanı'na çekildiği ve kaza nedeniyle deniz kirliliği yaşanmadığı öğrenildi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber