Tgrt Haber
21 Şubat 2024 17:04 - Güncelleme : 21 Şubat 2024 17:40

Balıkesir'de esrarengiz olay: Gömüldükten 3 yıl sonra ortaya çıktı! 44 yıl sonra aynı gün yeniden öldü

Balıkesir'de 20 Şubat 1979'da defnedilen Mustafa Yılmaz, iddiaya göre vefatından 3 yıl sonra tekrar köyde görülmeye başladı. Bu tarihten sonra 44 yıl daha yaşayan Yılmaz, yine aynı tarihte hayatını kaybetti.

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
ÖLÜM,CENAZE,balıkesir

Balıkesir'de 20 Şubat 1979'da vefat eden ve teşhis edildikten sonra gömülen Mustafa Yılmaz'ın hikayesi tüyler ürpertiyor. 

Vefat ettikten 3 yıl sonra köyde görülmeye başlayan Yılmaz'ı görenler adeta şoke oldu. O tarihten itibaren 44 yıl daha yaşayan Yılmaz, kimine göre 'meczup', kimine göre 'hasta' olarak adlandırılıyor. 

Vatandaşlarca 'ulu çınar', 'meczup', 'ermiş' olarak nitelendirilen Yılmaz, ilk ölüm tarihi olan 20 Şubat 1979'dan 44 yıl sonra yine 20 Şubat'ta geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetti. Hayatı ile TV kanallarının da bir dönem ilgisini çeken ve sürekli oruç tutması ile tanınan, kendisinden sıkça dua istemeye gelenler olduğu öğrenilen Mustafa Yılmaz (71), son yolculuğuna uğurlanarak bir kez daha defnedildi.

Balıkesir'in Bigadiç ilçesine bağlı Adalı köyünde yaşayan ve hayat hikayesi ile şaşkınlık uyandıran Mustafa Yılmaz, 1979 yılında Adalı'dan 25 kilometre uzakta bulunan Kadıköy'e yürüyerek geldi ve yöre sakinlerinin verdiği yemekleri yedikten sonra Adalı'ya geri dönmek için gitmek istedi. Keçideresi denilen ormanlık alanda bir ceset bulunması sonrasında olay yerine giden savcı, teşhis için köyden korucu ve ormancıları çağırdı. Köylüler, cenazenin Mustafa Yılmaz'a ait olduğunu teşhis etti. İddiaya göre, 1979 yılında otopsisi yapılan Mustafa Yılmaz, 3 yıl sonra tekrar bölgede görüldü. Hiçbir açıklama yapmayan Yılmaz'ın o tarihten sonra genellikle oruç tuttuğu iddia ediliyor.

KANALLARA ÇIKIP YARDIM İSTEMİŞTİ

Mustafa Yılmaz'ın hayat hikayesinde bir dönem kimlik problemi yaşandı. 1979'da vefat ettiği ve ölüm raporu düzenlenip defni yapıldığı için nüfus kayıtlarından düşen Mustafa Yılmaz, birkaç yıl sonra doktora gittiğinde hastane kayıtlarında 'ölü' olarak gözüktüğü için sigortadan faydalanamadı. Yöre sakinleri sesini duyurmak için ünlü şarkıcı Seda Sayan'a ulaşınca, o dönem sabah programı yapan Seda Sayan ise Mustafa Yılmaz'ın hikayesini kendi programı ile gündeme getirerek, yeniden kimlik çıkartılması için yardımcı oldu.Balıkesir'de esrarengiz olay: Gömüldükten 3 yıl sonra dirildi! 44 yıl sonra aynı gün yeniden öldü - 1. Resim

"GENELLİKLE ORUÇLUYDU"

1979 yılından sonra genelde oruçlu olduğu söylenen Mustafa Yılmaz'ın çevresindeki vatandaşlar, merhum Yılmaz'ın genelde gece 1 bardak su içtiğini ve oruç tuttuğunu, iftar saatinde ise bulduğu yiyeceklerle ya da çevreden vatandaşların verdiği yemeklerle orucunu açtığını ifade ettiler.

2. KEZ CENAZE TÖRENİ YAPILDI 

İlginç bir hayat süren Mustafa Yılmaz, geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etti. 20 Şubat'ta Adalı köyünde kılınan cenaze namazı sonrası Adalı Mezarlığı'na defnedilen Yılmaz'ın cenazesine katılım yoğun oldu. Belediye Başkan Adayı Mustafa Göksel'in de katıldığı cenaze töreni sonrasında vatandaşlar Mustafa dedelerini son yolculuğuna uğurladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...