2021-11-28 15:03:23

Baykar mühendisi Tarık Kesekçi'ye son veda! Selçuk Bayraktar'ın gözlerini doldu

Baykar’ın önemli uçak mühendislerinde Tarık Kesekçi, geçirdiği trafik kazasından hayatını kaybetmişti. Kesekçi, Selçuk Bayraktar’ında katıldığı cenaze töreninde gözyaşları içinde toprağa verildi. Kesekçi hakkında konuşan Bayraktar, "Ben de babam da kendisini çok severdik. Vatansever, millet için çalışan bir kardeşimizdi" dedi.

Baykar mühendisi Tarık Kesekçi'ye son veda! Selçuk Bayraktar'ın gözlerini doldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye'yi yasa boğan kazada hayatını kaybeden Baykar Savunma Sanayi Şirketi'nde İHA ve SİHA'ların yapımında görev yapan Tarık Kesekçi, düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Cenaze törenine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bayraktar T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, ailesi, yakınları, mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

"ÇOK YÜSEK DONANIMLI BİR MÜHENDİSTİ"

Cenaze töreninde konuşan Bayraktar, Kesekçi'nin çok donnımlı bir mühendis olduğunu belirterek, "Tarık bizim yol ve dava arkadaşımızdı. Benim için öz kardeşim kadar yakın bir insandı. Rahmetli babam için de öyleydi. Babam onu çok severdi, o da babamı çok severdi. Ben de kendisini çok severdim. Çok şuurlu, vatanperver, imanlı, gayretli, iyi donanımlı mühendis bir kardeşimizdi. Her zaman ekip arkadaşlarına, dostlarına en güzel şekilde muamele ederdi. Güler yüzü hiç eksik olmazdı. Bir taraftan kendini ülkesine, insanlığa, milletine adamış bir şekilde çalışırken mühendislik alanında diğer faaliyetlerden de geri kalmak istemezdi. İyilik faaliyetlerinden, sosyal faaliyetlere de yetişmeye çalışırdı. Gencecik yaşında mühendislik ekibine liderlik etmeyi de başarmış bir kardeşimiz. Çok yüksek donanımlı bir mühendisti" dedi.

"AYNI ZAMANDA BİR AKINCI'YDI"

Konuşurken gözyaşları tutamayan Bayraktar,  "İnsanlar, çok yüksek donanımlara sahip olabilirler ama Tarık'ı daha da özel kılan ondaki yüksek şuur ve tüm mühendis arkadaşlarına örnek olabilecek bir mühendisti benim gözümde. Bunun yanında kalbinin temizliği, iyilikseverliği, iyilik peşinde koşması. Zaten bütün yaşantısı o şekildeydi, son yolculuğu da o şekilde oldu. Son haftalarda kendisiyle görüştüğümüzde onunla büyük işler başarmıştık, kısacık ömründe çok büyük işler başarmıştı. Görüştüğümüzde daha da önemli bir projeyi söylemiştim. Maalesef kendisi covid olmuştu, 15 gün izinliydi. Arkadaşlarına 'ne zaman gelecek' dediğimde en son cuma günü test olmaya gelmiş ve negatif çıkmıştı. Bir sonraki gün hastalık biter bitmez yine kendisi gibi genç ve pırıl pırıl gençler yetiştirmek uğruna rahatını bozup hasta olduğu halde il dışına yine kendisi gibi 4 kardeşi ile beraber vatanı, milleti, insanlık uğruna yola çıktılar. Yolda şehit oldular, biz öyle inanıyoruz. Tümüyle memleketi adına, ülkesi adına yine bu gibi gençler yetiştirmek için yola çıkmışlardı. Kendisiyle benim Akıncı'da çok mesaim oldu. Aynı zamanda bir Akıncı'ydı. Yani cenge giderken de öyleydi. Kaybımız çok büyük" şeklinde konuştu.

Kılınan namazın ardından Kesekçi'nin cenazesi, Nevşehir Taşlıbel Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanlığına defnedildi.

Etiketler