Tgrt Haber

Belediye başkan adayının evinden 15 kamyon çöp çıktı ekipler de şoke oldu

22 Eylül 2023 06:10 - Güncelleme : 22 Eylül 2023 06:48
Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Samsun Bafra'da 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanlığına aday olan 59 yaşındaki Zeynep Çiçek'in evinden 15 kamyon çöp çıktı. Ekipler evin halini görünce neye uğradıklarını şaşırdılar.

Samsun, Çöp

Samsun’un Bafra ilçesinde yaşayan, 2 katlı bir binada hayatını idame ettiren, 2019 belediye seçimlerinde Demokratik Sol Parti'den (DSP) belediye başkan adayı olarak seçimlere giren Zeynep Çiçek herkesi şoke etti. Çiçek'in yıkım kararı olan 2 katlı binaya polis ve belediye ekipleri geldi. Ekipler gördükleri karşısında neye uğradıklarını şaşırdılar.

EVDEN 15 KAMYON ÇÖP ÇIKARILDI

Zabıta ekipleri binanın Bafra Belediyesi'ne ait olduğunu ve yıkım kararı bulunduğunu söyledi. Polis ve yıkım ekiplerine bir süre direnen Çiçek’in evinden 15 kamyon çöp çıkarıldı. 3 gün süren boşaltma çalışmalarının ardından iş makineleri ile yıkım işlemi başlatıldı.

Zeynep Çiçek, 2019 yerel seçimlerinde 3 bin 721 oy almıştı

3 BİN 721 OY ALMIŞTI

Katıldığı 2019 yerel seçimlerinde 3 bin 721 oy alan Zeynep Çiçek, yaşananlar üzerine şunları söyledi:

“Butik açacaktım, bunlar da çöp diye bütün kıyafetleri aldılar. Daha üzerime giymediğim yepyeni kıyafetler, ayakkabılar, bluzlar, bütün havlular, panolar. Hani nerede panolar? Hiçbirisi yok.''

''Yağlı boya, elişi panoları her şeyimi, hepsini koca koca kamyonlara koyup götürdüler. Toprağa karıştırdılar, 'al sana çöp' dediler.Halbuki hepsi yeni. Hiç giymediğim yeni yeni kıyafetlerimi aldılar gittiler. Bana bir dükkan kiralasalardı, ben bunları yavaş yavaş yıkar ütüler satardım. Ben de para kazanırdım, bu rezillikler de olmazdı.''

 

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.