22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %44
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-10-13 11:21:40

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman saat kaçta toplanacak? Yüz yüze eğitim devam edecek mi?

Son günlerde artış gösteren vaka ve kayıp sayılarının ardından bir araya gelecek olan Bilim Kurulu’nun ne zaman toplanacağı ve alınacak kararlar merak konusu oldu. Salgının okullardaki seyri, vaka sayılarının alınacak kararlara etkisi ne olacak? Bilim Kurulu ne zaman ve saat kaçta toplanacak? Yüz yüze eğitim devam edecek mi?

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman saat kaçta toplanacak? Yüz yüze eğitim devam edecek mi?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bugün bir araya gelecek olan Bilim Kurulu, artan vaka sayıları ve alınacak tedbirler üzerine görüşme sağlayacak. Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın saat kaçta açıklama yapacağı da merak konusu. Peki Bilim Kurulu toplantısı saat kaçta toplanacak, hangi kararlar alınacak? İşte detaylar.

BİLİM KURULU NE ZAMAN SAAT KAÇTA TOPLANACAK?

Bugün yapılacak olan Bilim Kurulu Toplantısı, akşam saat 17:00’de gerçekleşecek. Toplantı video konferans yöntemiyle gerçekleşecek ve toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantıda alınan kararlar ile ilgili açıklamalarda bulunacak. Artan vaka sayılarından sonra toplantıda alınacak kararlar büyük bir merak uyandırdı. Koca, geçen hafta yapılan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yapmış olduğu açıklamada inaktif aşı olan bireylerin 3. Doz aşılarını ister inaktif isterse mRNA olabileceklerini belirtmişti. Bugün yapılacak toplantının ardından aşı dozları ile ilgili alınacak kararlar da yine merakla bekleniyor.

Diğer taraftan okullarda artan vaka sayılarının da yüz yüze eğitimi etkileyip etkilemeyeceği merak konusu. 13 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 17:00 yapılacak olan Bilim Kurulu toplantısında yüz yüze eğitimle ve okullarla ilgili hangi kararların alınacak? Toplantı sonrası Bakan Fahrettin Koca’nın yapacağı açıklamalarda bu konuya da ışıl tutması bekleniyor.

Etiketler